NEZADRŽIVI REAL

Tri komada Ronalda, City uzeo bod Borussiji

03.10.2012 u 23:11

Nogometaši Ajaxa i dalje ne mogu pronaći lijek za madridski Real. Momčad Josea Mourinha lakoćom je s 4:1 pobijedila Ajax u gostima, u ogledu 2. kola skupine D Lige prvaka

Zanimljivo je da Real i Ajax treći put zaredom igraju u skupini Lige prvaka. Ajax je ove srijede prekinuo jednu ružnu tradiciju, makar je opet uvjerljivo prizemljen od strane Madriđana. Naime, u prethodne četiri utakmice (tijekom 2010. i 2011. godine) Ajax nije zabio Casillasu gol u međusobnih 360 minuta. Real je te utakmice dobivao sa 2:0, 4:0, te dva puta po 3:0.

Ovaj put je Ajax postigao pogodak, ali je to stvarno malo značilo u konačnici. Razbio ih je Cristiano Ronaldo koji je postigao hat-trick, te je time postao prvi suparnički igrač koji je na Amsterdam Areni postigao tri pogotka unutar jedne utakmice.

Ipak, događaj susreta je trenutak iz 48. minute kada je pogodak postigao Karim Benzema. Na asistenciju Kake je francuski nogometaš maestralno reagirao, te je škaricama rasparao domaću mrežu.

Recimo da je hrvatski nogometaš Luka Modrić ostao na klupi Reala tijekom cijelog ovog ogleda.

U drugoj utakmici skupine, na Etihadu, Manchester City i Borussija iz Dortmunda su odigrali utakmicu bez pobjednika (1:1). Premda je postignut samo jedan pogodak s obje strane, igralo se izuzetno otvoreno s mnogo prilika.

Igrači Borussije su uputili u okvir vratiju čak 12 udaraca, City dva manje. U čak dva navrata se tresao okvir domaćih vratiju i ukupno gledano je Borussija bila opasnija momčad, iako je prividno engleski prvak diktirao tempo.

I nakon svih propuštenih šansi Kloppova je momčad dočekala pogodak nakon velike pogreške domaćeg igrača Rodwella. Marco Reus je ukrao loptu u toj 61. minuti, sjurio se prema Hartu i prevario ga za vodstvo gostiju. Nakon toga je domaćin nešto jače stisnuo, makar je iz kontri itekako mogao skupo platiti otvoreniju igru.

I na kraju je Manchester City izjednačio u 90. minuti golom Marca Balotellija iz penala, nakon što je rukom u svom šesnaestercu igrao Subotić. Hrvatski nogometaš Ivan Perišić je odgledao cijeli ogled s dortmundske Borussije.

Uključite se u raspravu o nastupu Dinama u Kijevu na Tribini.hr

U idućem 3. kolu Ajax dočekuje Manchester City, dok će Real gostovati u Dortmundu.