RIJEČ STRATEGA

Trener 'modrih' Nenad Bjelica otkrio kako mu je u ovoj utakmici pomogao - šamar

Dinamo je u uzvratnom susretu 16-ine finala pobijedio Viktoriju iz Plzena sa 3:0 i tako nadoknadio poraz od 1:2 iz prve utakmice

Svoja razmišljanja s medijima je podijelio tvorac ovog Dinama Nenad Bjelica.

'Iza nas je 90 minuta velike borbe. Našli smo dobar balans između agresivnosti i uživanja. Od prve do zadnje minute smo kontrolirali utakmicu, bili smo bolji i zasluženo smo slavili', kazao je Bjelica.

Strateg hrvatskog prvaka je naglasio kako mu je bilo lakše pripremati ovu utakmicu nego prvi ogled u Češkoj.

'Za ovu utakmicu mi je bila lakša priprema, jer smo na vrijeme dobili šamar i uzvrat smo odigrali fantastično. Bilo mi je lakše pripremiti ovu utakmicu, nego prvu jer su mediji uoči prve utakmice prezentirali Viktoriju kao lošiju i tu mi nisu pomogli. Bilo je teško pripremiti igrače.'

• +31
Europska liga, uzvratna utakmica, Dinamo Zagreb - Viktoria Plzen Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Dinamov strateg je iznenadio sa sastavom. Umjesto Gojaka priliku je dobio Šunjić, a mjesto u prvom sastavu dobio je i Moharrami, kojemu je ovo bio debi za Dinamo u Europi. Mladi Iranac je zaigrao umjesto Stojanovića koji je propustio utakmicu zbog žutih kartona.

'Morali smo napadati i vjerovali smo da neće biti toliko prekida u kojima su oni opasni. Moharrami je dobro radio i zaslužio je priliku', kazao je Bjelica te nastavio: 'Šunjić ima dobar osjećaj za igru, dobro čita igru.'

• +8
Dinamo - Viktoria, navijači na maksimirskom stadionu Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Dinamo će ime idućeg protivnika doznati već u petak kada je u Nyonu ždrijeb osmine finala. Prva utakmica iduće runde je 7. ožujka, a uzvrat je sedam dana kasnije.

'Nismo razmišljali o protivniku, sada idem malo proslaviti s igračima', poručio je Bjelica.