samo jedna stvar

Trener Dinama otkrio što je njegovoj momčadi nedostajalo da na Maksimiru šokira Sevillu: To nam je baš falilo...

24.02.2022 u 22:01

Sevilla je pala na Maksimiru, Mislav Oršić zabio je iz penala za pobjedu Dinama 1:0, ali to ipak nije bilo dovoljno da se 'modri' plasiraju u osminu finala Europske lige. Trener Dinama Željko Kopić imao je za čime žaliti nakon utakmice

'Nedostajao nam je taj jedan gol, ali pohvalio bih igrače i izrazio zadovoljstvo svime što su igrači napravili. Kad se zbroje obje utakmice, koštalo nas je dekoncentracija u onih nekoliko minuta u Španjolskoj', rekao je trener Dinama Željko Kopić i dodao:

'Ne možeš izdominirati Sevillu u svemu, to je kvalitetna momčad. U sredini nam je nedostajala prava izvedba kako bi došli do posljednje trećine, da smo tu bili malo kvalitetniji možda bi sve bilo drugačije, rezultat bi bio bolji.'

Dinamo je pobijedio, ali tih 1:0 nije bilo dovoljno...

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +53
NK Dinamo - FC Sevilla, Europska liga, 24.2.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

'Protiv Seville se može igrati u dvije varijante, možete se braniti ili napadati i vršiti pritisak, mi smo se odlučili za ovo drugo, ali to traži veliku količinu energije i koncentracije. U drugom poluvremenu smo malo iscurili i tu je Sevilla uspostavila kontrolu. Zamjenama smo napravili neke promjene u igri i pohvalio bi igrače koji su ušli s klupe, sjajno su reagirali. Nakon gola smo kontrolirali utakmicu i šteta što nismo zabili taj drugi gol', analizirao je Kopić utakmicu te zaključio:

'Nisam ovom utakmicom dobio širi izbor igrača, ja ga imam i cijelo vrijeme naglašavam da igrači dobro treniraju i imaju kvalitetu. Minutaža se zaslužuje radom i kvalitetom, a ovi dečki su je zaslužili. Dobar rezultat daje dobru energiju. Naravno da sam sretan pobjedom, no moje povjerenje u momčad je bezuvjetno. Gledam ih kako rade i kako se ponašaju, a cijeli period su oni jako dobri.'