EUROPSKA LIGA

Tottenham sredio Šerif, Sevilla slaba bez Rakitića

24.10.2013 u 21:37

Nogometaši Tottenhama i dalje su savršeni u Europa ligi ove sezone, pa su tako ovog četvrtak dobili i treću utakmicu u skupini K...

Na gostovanju je londonska momčad pobijedila Sheriff 2-0, kojem na vratima nije pomogao niti hrvatski vratar Vjekoslav Tomić. Dva puta je zajedno s domaćom obranom kapitulirao. U 12. minuti je strijelac bio Vertonghen, dok je u 75. precizan bio Defoe. Za Jermaina Defoea je to bio treći pogodak u Europa ligi ove sezone.

U drugom ogledu te skupine do prve je pobjede došao ruski Anži koji je na svom travnjaku s 1-0 pobijedio Tromsø. Jedini je strijelac u 19. minuti bio Burmistrov.

U skupini G je prvu pobjedu, pak, ostvario kijevski Dinamo. Uvjerljivo 3-0 domaće slavlje protiv švicarskog Thuna hrvatski je dvojac (Ognjen Vukojević - Domagoj Vida) pratio s klupe za pričuve. Pogotke su zabili Jarmolenko, Mbokani i Gusev, a na ljestvici te skupine G vodi Genk makar je remizirao s bečkim Rapidom na svom terenu 1-1.

U skupini H su obje utakmice završile s 1-1 (Freiburg - Estoril i Liberec - Sevilla). Spomenimo da za Sevillu nije igrao njen kapetan, hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a gosti su do izjednačenja došli preko Vitola u 88. minuti, kada je Sevilla imala i igrača više (isključen je u 78. domaći vratar Kovar). Za Liberec je cijelu utakmicu igrao Renato Kelić.

Bez osvojenog boda je i dalje varšavska Legija koja je u skupini J poražena kod turskog Trabzona 2-0. Hrvatski nogometaš Ivica Vrdoljak za goste je igrao do 65 minute.

Najzanimljivija utakmica je igrana u Solunu gdje je PAOK pobijedio Maccabi Haifu 3-2, makar su gosti vodili 2-0. Inače, na tom je ogledu igrač PAOK-a, Slovak Miroslav Stoch, promašio čak dva penala.

Europa liga, 3. kolo:

skupina G:

Dinamo Kijev - Thun 3-0 (Jarmolenko 35, Mbokani 60, Gusev 78)

Genk - Rapid 1-1 (Gorius 21 / Sabitzer 82)

skupina H:

Freiburg - Estoril 1-1 (Darida 11 / Seba 53)

Liberec - Sevilla 1-1 (Rabusic 20 / Vitolo 88)

skupina J:

Apollon - Lazio 0-0

Trabzon - Legia 2-0 (Janko 7, Adin 83)

skupina K:

Anži - Tromsø 1-0 (Burmistrov 19)

Sheriff - Tottenham 0-2 (Vertonghen 12, Defoe 75)

skupina L:

Šahter Karagandi - AZ Alkmaar 1-1 (Finončenko 11 / Gudmundsson 26)

PAOK - Maccabi Haifa 3-2 (Vitor 35, Ninis 39, Salpingidis 66 / Ndlovu 13, Golasa 21)