liga kup

Tottenham prekinuo čudesnu seriju drugoligaša Brentforda, Jose Mourinho u prilici osvojiti prvi trofej sa 'spursima'

05.01.2021 u 23:15

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u finale Liga kupa nakon što su u polufinalnom dvoboju na svom stadionu pobijedili drugoligaša Brentford sa 2:0.

Golove za Spurse zabili su Moussa Sissoko (12) i Son Heung-Min (70).

Brentford je u 70. minuti zabio za 1:1, no pogodak Ivana Toneyja je poništen zbog minimalnog zaleđa i to nakon intervencije video pomoćnika. Gosti su u 85. minuti ostali i s igračem manje nakon oštrog prekršaja Josha Dasilve.

Tottenham je tako zaustavio nevjerojatan niz Brentforda koji je na putu do polufinala izbacio četiri premierligaša.

Seriju je otvorio pobijedivši u 2. kolu Southampton, potom je u 3. kolu pao WBA, u osmini finala Fulham, a u četvrtfinalu i Newcastle United.

No, momčad Josea Mourinha ipak se pokazala nepremostivom preprekom. Međutim, za utjehu već je sam ulazak u polufinale najveći uspjeh kluba u nekom od engleskih kupova.

Tottenham će u svom devetom finalu loviti peti naslov protiv pobjednika sutrašnjeg dvoboja između Manchester United i branitelja naslova Manchester Cityja.

Polufinale se do sada igralo na dvije utakmice, no zbog situacije s koronavirusom ove sezone će se igrati samo jedna utakmica.

Finale je 25. travnja na Wembleyju, a Liverpool je rekorder ovog natjecanja s osam naslova.