FA KUP

Totalni debakl West Hama; najteži Bilićev poraz na 'Otoku'

06.01.2017 u 22:50

Slaven Bilić i West Ham poraženi su u 3. kolu FA Cupa na Olimpijskom stadionu u Londonu od Manchester Citya rezultatom od čak 5:0

Igrači Manchester Cityja prvi su se plasirali u 4. kolo ovogodišnjeg izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa, oni su u susretu 3. kola kao gosti u petak svladali West Ham United, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić.

Put ka pobjedi City je otvorio u 33. minuti kada je Yaya Toure sigurno izveo kazneni udarac nakon prekršaja Ogbonne na Zabaleti. U završnici prvog poluvremena susret je bio odlučen autogolom Nordtveita u 41. i golo Davida Silve u 43. minuti. Za katastrofu West Hama u drugom poluvremenu su se pobrinuli Aguero u 50. i Stones u 84. minuti.

Ostale utakmice 3. kola FA kupa igrat će se u subotu, nedjelju i ponedjeljak.