Slaven Belupo u prva četiri kola upisao je tri poraza i pobjedu te je izgledalo da bi ova sezona, u koju su Farmaceuti ušli s mladim trenerom Marijem Gregurinom, mogla biti prilično stresna
No nakon toga Slaven Belupo polako je hvatao ritam, počele su stizati i pobjede, a iz kola u kolo koprivnički se sastav penjao i na tablici. Uoči 18. kola stigao je i do 'nestvarnog' trećeg mjesta, što sasvim sigurno donosi rasterećenje uoči drugog dijela sezone.
A osim dobrim rezultatima, Slaven Belupo može se pohvaliti ekstratalentiranim Adrijanom Jagušićem, kojeg se uoči sezone povezivalo s Dinamom. Međutim mladi je nogometaš odlučio ostati u Koprivnici te pogodio, jer minute koje je dobio od trenera Gregurine samo su ga izgradile. I možda bi za njega najbolje bilo da do kraja sezone ostane u sredini koja mu savršeno odgovara i u kojoj još uvijek raste.
A da bi mu to sazrijevanje prošlo što uspješnije, veliku pomoć ima i od iskusnog 38-godišnjeg kapetana Tomislava Božića, koji mladom Jagušiću 'čuva leđa'.
Zanimljivo, Božić je igrač Slaven Belupa još od 2019. godine, a u današnjem nogometu zapravo je prava rijetkost to da se netko toliko dugo zadrži u jednom klubu.
Evo kako je kapetan Farmaceuta birao za ovu godinu.
'Prvi i najbolji igrač SHNL-a u 2025. godini je Toni Fruk – imao je fantastičnu sezonu i čovjek je koji je vukao Rijeku do dvostruke krune te je zasluženo postao reprezentativac Hrvatske. Drugi je Adriano Jagušić. Tek mu je 20 godina, a iz kola u kolo pokazuje da je izvanserijska klasa. Vrhunski je dribler, ima nevjerojatnu viziju igre i top završnicu. O Marku Livaji sve govore njegovi golovi i asistencije. Kada je zdrav i spreman, ključni je igrač Hajduka. Četvrti je Stjepan Radeljić, fenomenalan stoper. Osim što je nevjerojatan u fazi obrane, isto tako je ključan u izgradnji napada, a vidjeli smo da zna i itekako lijepo zabiti. Zadnji u mom izboru je Arber Hoxha, nekoć i moj suigrač, koji se s vremenom profilirao u opasno i ubojito krilo, a odličan je u igri 'jedan na jedan' te neugodan za čuvanje i odličnog udarca.'
Izbor Tomislava Božića (Slaven Belupo)
- 1. Toni Fruk (Rijeka) 10 bodova
- 2. Adriano Jagušić (Slaven Belupo) 8
- 3. Marko Livaja (Hajduk) 6
- 4. Stjepan Radeljić (Rijeka) 4
- 5. Arber Hoxha (Dinamo) 2
Trenutačni poredak
- 1. Toni Fruk (Rijeka) 76 bodova
- 2. Marko Livaja (Hajduk) 58
- 3. Adriano Jagušić (Slaven Belupo) 30
- 4. Josip Mišić (Dinamo) 20
- 5. Stjepan Lončar (Istra 1961) 10
- 6. Marko Malenica (Osijek) 8
- Stjepan Radeljić (Rijeka) 8
- 8. Fabijan Krivak (Lokomotiva) 6
- Ante Majstorović (Rijeka) 6
- Adrion Pajaziti (Hajduk) 6
- 11. Arber Hoxha (Dinamo) 4
- Filip Krovinović (Hajduk) 4
- 13. Sandro Kulenović (Dinamo) 2
- Nail Omerović (Osijek) 2
U nedjelju 21. prosinca bira kapetan Hajduka Marko Livaja.
Projekt 'Kapetani biraju' već godinama gradi reputaciju izbora iza kojeg stoje oni koji najbolje poznaju igru, uz podršku RALU Logistike kao sponzora nagrade za najboljeg nogometaša.
