PREMIER LIGA

Toliko je bio dobar da je zasjenio i Haalanda; ManCity juri prema naslovu

14.05.2023 u 18:23

Nogometaši Manchester Cityja napravili su novi korak ka osvajanju novog naslova prvaka Engleske, devetog u klupskoj povijesti, a trećeg uzastopnog, 3:0 (2:0) gostujućom pobjedom protiv Evertona na Goodison Parku u susretu 36. kola.

Briljirao je kapetan Građana Ilkay Gundogan koji je postigao dva pogotka te je asistirao za još jedan.

Otpor Evertona Gundogan je 'slomio' doslovno u dvije minute krajem prvog poluvremena, prvo se u 37. minuti sjajno snašao u kaznenom prostoru domaćih te iz okreta pogodio uz samu vratnicu nemoćnog Pickforda da bi u 39. minuti prošao po desnoj strani i preciznim ubačajem pogodio u glavu Haalanda za 2:0.

Gundogan je svoju sjajnu predstavu okončao odličnim slobodnim udarcem sa 22 metra iskosa s lijeve strane u 51. minuti kojim je prebacio živi zid i još jednom svladao Pickforda.

Vodeći City sada ima 85 bodova, četiri više od drugog Arsenala, koji od 17.30 sati igra protiv Brighton and Hove Albiona, a oba sastava imaju za odigrati još po tri susreta.

Everton je, pak, ostao 17. sa 32 boda, jednim više od 18. Leeds Uniteda koji se nalazi u zoni ispadanja.