Australian Open

Tipsarević slavio protiv ljubimca domaće publike Hewitta

14.01.2013 u 13:41

Srbijanski tenisač Janko Tipsarević pokvario je večer većini Australaca kada je sa 7-6(4), 7-5, 6-3 slavio protiv miljenika domaće publike Lleytona Hewitta u 1. kolu prvog Grand Slam turnira sezone Australian Opena

Nakon malo više od tri sata Tipsarević je ipak uspio slomiti velikog australskog borca Hewitta, kojem je ovo bio 17. uzastopni nastup na domaćem Grand Slamu.

Iako je slavio s 3-0 u setovima, Tipsarević je nakon meča priznao da su prva dva seta mogla otići na bilo koju stranu, te da je imao sreće što je on bio taj koji je uzeo oba seta. Pogotovo onaj drugi u kojem je gubio s 3-0 uz dvostruki break!

Hewitt do kraja seta nije uspio zadržati stečenu prednost, te je u čak tri navrata gubio svoj početni udarac, posljednji pri servisu za ostanak u setu.

U trećoj dionici Tipsarević je ekspresno stekao prednost breaka i poveo s 3-0. Hewitt uzvraća u petom gemu, te svojim servisom u šestom poravnava na 3-3. No, do kraja seta Tipsarević osvaja tri gema i odlazi u 2. kolo, a razočaranog Hewitta šalje 'kući' po tek peti put u 1. kolu australskog Grand Slama.

Recimo i da je ovo bila druga pobjeda Tipsarevića nad Hewittom u petom međusobnom susretu na Touru.

Od ostalih rezultata izdvojimo ludi preokret češkog veterana Radeka Štepaneka, koji je zaostatak od 5-7, 4-6 za srbijanskim igračem Viktorom Troickim preokrenuo u pobjedu 6-3, 6-3, 7-5.