Nakon 15 odigranih kola u talijanskoj Serie A, na vrhu je velika gužva. Četiri su kluba u razmaku od po bod, skupila od 30 do 33 boda. I nastavak prvenstva sigurno će nuditi neizvjesnost
Dva milanska kluba, Inter i Milan, su na vrhu. S time što su oba kluba ovog tjedna nastupila i u Rijadu na završnici talijanskog Superkupa. A i oba su kluba zaustavljena u polufinalu.
Međutim, sigurni smo da zbog toga nisu previše zabrinuti jer fokus će im biti na osvajanu 'scudetta'.
Naravno, zato se razmišlja i o potrebi za novim pojačanjima. Na to su upozorili i novinari La Gazzette dello Sport, koji su se osvrnuli na Milanove ljetošnje akvizicije.
I kao jedine sv9jetle točke kupovine Crveno-crnih spomenuli našeg Luku Modrića te Francuza Adriena Rabiota.
'Siječanj je vrijeme zbrajanja dojmova i podvlačenja crte, pa tako i procjene onoga što je učinjeno u ljetnom prijelaznom roku, prije nego što se krene u nove poteze tijekom zime. U AC Milan je tijekom ljeta stiglo deset novih igrača, ali njihov učinak zasad je vrlo različit.
Neke se može svrstati u kategoriju velikih, besplatnih pogodaka – prije svih Luka Modrić i Adrien Rabiot, koji su odmah ostavili snažan trag. S druge strane, tu su i takozvani 'misteriozni' dolasci, poput stopera Davida Odogua, čiji se pravi dometi tek trebaju vidjeti.
Postoje i pojačanja koja zasad nisu ispunila očekivanja, a oko kojih se već gomilaju upitnici i prve sumnje. Upravo zato u Milanu ovih dana detaljno analiziraju svaki ljetni potez – tko je pogodio, tko još traži svoje mjesto i tko bi mogao postati promašaj', piše najugledniji talijanski sportski list.
