SERIE A

Talijanski nogomet ovo nije vidio čak 87 godina; svi pričaju o nevjerojatnoj utakmici iz Bergama

05.04.2019 u 08:11

Nogometaši Atalante slavili su u 30. kolu u Bergamu protiv Bologne s 4:1 i približili se četvrtoplasiranom Milanu na samo bod

Atalanta je pobjedu osigurala furioznom igrom u prvom dijelu, kada su zabili čak četiri gola u prvih 15 minuta. Pogotke su za domaćine dali Iličić (3, 5), Hateboer (9) i Zapata (15), dok je gol za Bolognu dao Orsolini (54). Mario Pašalić je igrao za Atalantu od 46. minute.

Takav ludi početak od četiri gola jedne momčadi nakon tako malo odigranih minuta ne pamti se u Serie A čak 87 godina. Posljednja momčad kojoj je to uspjelo bila je Juventus koji je to napravio u ožujku 1932. protiv Rome. Torinski velikan je tada zabio četiiri gola u prvih 15 minuta da bi na kraju slavio sa 7:2.

• +3
Atalanta - Bologna, 30. kolo Serie A, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/PIXSELL

Također, dva gola istog igrača u prvih pet minuta dogodila su se 2001., a to je napravio Marco Di Vaio igrajući za Parmu protiv Udinesea (3:2.).

Inače, Atalanta ove sezone igra najatraktviniji nogomet u Serie A. Klub iz Bergama trenutačno je peti s 51 bodom, jedniim manje od četvrte pozicije koja vodi u Ligu prvaka. Isto tako Atalanta je zabila najviše pogodaka od svih u talijanskom prvenstvu – 64, dva više od vodećeg Juventusa.