• Objavljeno 15.05.2010 u 07:40
Tportal

Tportal

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

Tko imalo prati nogomet, zna da se Talijane i Nijemce nikada ne smije otpisati. U kontekstu svjetskih smotri Italija je upisivala impresivnije staze u kojima je nakon blijedih uvoda došla do vrhunskih rezultata

Najpoznatiji takav slučaj zbio se 1994. kada je Italija gol-razlikom 2:2 prošla skupinu, a triler se tek zahuktavao. Nigerija je vodila do 88. minute kada ju je dvama golovima izbacio Roberto Baggio. U četvrtfinalu ponovno je 'zlatni repić' tri minute prije kraja presudio Španjolskoj. U polufinalu je bio 'brži' pa je dvama novim golovima Bugarskoj poštedio sunarodnjake novih srčanih tegoba, ali u finalu su pali protiv Brazila na penale. Treba li podsjećati da je posljednji promašaj djelo upravo dotadašnjeg junaka.

Još ljepšu bajku ispisali su 1982. u Španjolskoj. Kroz skupine su se provukli bez ijedne pobjede, s tri remija. No tada su se probudili i poput uragana otišli sve do kraja. Argentina, pa možda najjači Brazil u povijesti, Poljska i u finalu Njemačka padali su pod talijanskom konjicom koju je predvodio neumoljivi strijelac Paolo Rossi.