VELIKA POBJEDA

Tabak srušio nepobjedivu Tomićevu Barcelonu

03.03.2013 u 19:35

U 23. kolu prve španjolske košarkaške lige Barcelona našeg Ante Tomića neočekivano je poražena pred vlastitim navijačima od Caje Laboral, koju s trenerske klupe vodi Žan Tabak.

Caja Laboral je rezultatom 69-67 prekinula niz od čak 14 pobjeda katalonskog kluba u svim natjecanjima, tijekom kojih su se košarkaši okitili i naslovom pobjednika Kupa kralja. Iako rezultat sugerira da je bio 'gust' - nije.

Caja Laboral ušla je u posljednju četvrtinu s čak 10 poena prednosti, no ista se umalo istopila dvije minute prije kraja, kada je naš Ante Tomić, pri rezultatu 64-67, slobodnim bacanjima imao priliku dovesti Barcelonu na svega -1.

No, sjajni hrvatski centar promašuje jedno bacanje, a na drugoj strani Poljak Lampe ubacuje za dva i tu je priči bio kraj. U posljednjoj je sekundi susreta Šarunas Jasikevičius samo ublažio poraz svoje momčadi ubačajem za dva.

Tomić je u redovima domaće momčadi ubacio devet poena (4-11 za dvicu, 1-4 s crte slobodnog bacanja), te upisao 12 skokova i asistenciju.

Unicaja za koju uspješno nastupaju Krunoslav Simon i Luka Žorić, a koju s trenerske klupe vodi Jasmin Repeša, slavila je protiv Bilbao Basketsa, momčadi Frana Pilepića, 63-59.

Upravo su Simon sa 17 i Žorić s 11 koševa bili, uz Panka, najbolji igrači pobjedničke momčadi, dok je na drugoj strani Fran Pilepić ostao bez poena za 11 minuta provedenih na parketu.

Simon je, doduše, slabo gađao iz igre kada je pogodio jedan od četiri šuta za dva poena i četiri od 10 za tri poena. S crte slobodnog bacanja pogodio je tri od četiri lopte. Žorić je pak pogodio pet od 11 lopti za dvicu, te je bio stopostotan s linije slobodnog bacanja (1-1).

Real Madrid slavio je na svom parketu protiv Murcije 86-69, a hrvatski Amerikanac, Dontaye Draper, upisao je devet poena, pogodivši tri od šest trica, te upisao po dva skoka i dvije asistencije.

Zaragoza našeg Damjana Rudeža poražena je na gostovanju kod Blusens Monbus 72-64, a hrvatski je košarkaš ubacio pet poena uz očajan šut iz igre (1-4 za dvicu, 1-3 za tricu).