kvalifikacije za euro 2020.

Svjetski prvaci poraženi u Turskoj, Talijani se poigrali s Grcima, laka pobjeda Belgije

08.06.2019 u 22:49

Najveće iznenađenje subotnjeg programa kvalifikacija za EURO 2020. godine priredila je reprezentacija Turske koja je pred svojim navijačima neočekivano lako pobijedila aktualne svjetske prvake Francuze

Odigrali su Turci gotovo savršenu utakmicu, ali treba priznati da su 'tricolori' jednostavno bili neprepoznatljivi. Aktualni svjetski prvaci na ovo su gostovanje stigli u najjačem sastavu, pa Didi Deschamps nema nikakvih opravdanja za ovakav nastup svojih izabranika.

Najveći francuski aduti poput Pogbe, Varanea, Umtitija..., jednostavno su bili nevidljivi, Francuska niti u jednom trenutku nije ozbiljnije zaprijetila Turskoj.

• +11
Njemačka - Francuska, Liga nacija Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Neočekivanu pobjedu donijeli su Ayhan u 30. minuti, a za 2:0 je zabio Ünder. Velika je ovo pobjeda Turske, vjerojatno jedna od najvećih u ovom stoljeću.

• +10
Turska - Hrvatska, kvalifikacije za SP 2018. Izvor: Reuters / Autor: UMIT BEKTAS

Italija je odradila ugodan 'izlet' u Grčkoj. 'Azzurri' su bili uvjerljivi, u Ateni su slavili 3:0, a sve je bilo gotovo već nakon pola sata igre jer su golove zabili Barella u 23. minuti, Insigne u 30. te Bonucci u 33. minuti utakmice.

Njemačka je bez problema odradila gostovanje kod Bjelorusije, 'elf' je pobijedio 2:0, zabili su Sane (12.) i Reus (62.)

Belgija je golovima Mertensa (11), Castagnea (14.9 i Lukakua (50.) u Bruxsellesu s 3:0 ispratila nedorasli im Kazahstan, dok su Škoti nakon puno muke u Glasgowu svladali Cipar 2:1.

• +3
SP u nogometu, polufinale: Francuska - Belgija Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Za vodstvo domaćina zabio je Robertson u 61. minuti, a potom u samoj završnici padaju dva gola. Prvo je Kousoulos u 87. zabio za Cipar, a samo dvije minute kasnije Burke zabija za konačnih 2:1 i donosi pobjedu Škotima.