kvalifikacije za euro 2020.

Prosinečki s 'zmajevima' izgubio u Finskoj; Mađari se lako obračunali s Azerbajdžanom

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 08.06.2019 20:53
  • Objavljeno 08.06.2019 u 20:53
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Mađarska je protutnjala Bakuom, na gostovanju kod Azerbajdžana kojeg s klupe vodi naš Nikola Jurčević slavili su neočekivano lako, 3:1...

Dva je gola za Mađare zabio njihov najskuplji nogometaš, stoper njemačkog Red Bull Leipziga Willi Orban (16., 53.), oba nakon prekida, a pobjedu 'lake konjice' u 77. minuti potvrdio je David Holman.

Za Azerbajdžan je zabio Mahri Madatov (69.), ali izabranicima Nikole Jurčevića to nije bilo dovoljno za iznenađenje pred svojim navijačima.

Ovom se pobjedom Mađarska vratila na vrh ljestvice naše skupine E, ima šest bodova kao i Hrvatska, ali i bolji međusobni omjer jer smo u Budimpešti izgubili 2:1.

  • +31
  • +28

Kvalifikacije za Euro 2020, Mađarska - Hrvatska

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

U isto je vrijeme Robert Prosinečki na klupi Bosne i Hercegovine doživio neugodan poraz na gostovanju u Finskoj. S puno su optimizma 'zmajevi' stigli u Tampere, ali tamo su doživjeli hladan tuš.

Odigrali su očajno lošu utakmicu i zasluženo izgubili 2:0, a oba je gola za Finsku zabio Teemu Pukki. Prvo je zabio u 56. minuti, a za konačnih je 2:0 u 68. minuti poentirao sjajnim lobom.

  • +5
  • +2

BiH - Grčka; nogomet; kvalifikacije za EP 2020.

Izvor: Pixsell / Autor: Armin Durgut/PIXSELL

Prosinečki je u velikim problemima, BiH je bila oslabljena neigranjem Miralema Pjanića, ali 'zmajevi' su imali samo jedan jedini šut u okvir gola, a još ih čeka gostovanje kod Talijana.

Od ostalih rezultata izdvojimo pobjedu Rusije koja je kod kuće s čak 9:0 nadigrala slabašni San Marino, a četiri gola je zabio Dzjuba. Island je s 1:0 svladao Albaniju, Sjeverna Irska slavila je na gostovanju u Estoniji 2:1, dok je Armenija s 3:0 pobijedila Lihtenštajn.

EP kvalifikacije

Skupina C

Estonija-Sjeverna Irska1:2
Bjelorusija-Njemačka20:45
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Sjeverna Irska33009
2.Nizozemska21013
3.Njemačka11003
4.Estonija20020
5.Bjelorusija20020

Sljedeće utakmice

11.6.Njemačka-Estonija
11.6.Bjelorusija-Sjeverna Irska
6.9.Njemačka-Nizozemska

Skupina E

Hrvatska-Wales2:1
Azerbajdžan-Mađarska1:3
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Mađarska32016
2.Hrvatska32016
3.Slovačka21013
4.Wales21013
5.Azerbajdžan20020

Sljedeće utakmice

11.6.Azerbajdžan-Slovačka
11.6.Mađarska-Wales
6.9.Slovačka-Hrvatska

Skupina H

Island-Albanija1:0
Moldavija-Andora1:0
Turska-Francuska20:45
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Francuska22006
2.Turska22006
3.Island32016
4.Albanija31023
5.Moldavija31023
6.Andora30030

Sljedeće utakmice

11.6.Island-Turska
11.6.Albanija-Moldavija
11.6.Andora-Francuska

Skupina I

Rusija-San Marino9:0
Škotska-Cipar20:45
Belgija-Kazahstan20:45
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Rusija32016
2.Belgija22006
3.Cipar21013
4.Kazahstan21013
5.Škotska21013
6.San Marino30030

Sljedeće utakmice

11.6.Kazahstan-San Marino
11.6.Rusija-Cipar
11.6.Belgija-Škotska

Skupina J

Armenija-Lihtenštajn3:0
Finska-Bosna i Hercegovina2:0
Grčka-Italija20:45
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Italija22006
2.Finska32016
3.Grčka21104
4.Bosna i Hercegovina31114
5.Armenija31023
6.Lihtenštajn30030

Sljedeće utakmice

11.6.Lihtenštajn-Finska
11.6.Grčka-Armenija
11.6.Italija-Bosna i Hercegovina