kvalifikacije za euro 2020.

Prosinečki s 'zmajevima' izgubio u Finskoj; Mađari se lako obračunali s Azerbajdžanom

08.06.2019 u 20:53

Mađarska je protutnjala Bakuom, na gostovanju kod Azerbajdžana kojeg s klupe vodi naš Nikola Jurčević slavili su neočekivano lako, 3:1...

Dva je gola za Mađare zabio njihov najskuplji nogometaš, stoper njemačkog Red Bull Leipziga Willi Orban (16., 53.), oba nakon prekida, a pobjedu 'lake konjice' u 77. minuti potvrdio je David Holman.

Za Azerbajdžan je zabio Mahri Madatov (69.), ali izabranicima Nikole Jurčevića to nije bilo dovoljno za iznenađenje pred svojim navijačima.

Ovom se pobjedom Mađarska vratila na vrh ljestvice naše skupine E, ima šest bodova kao i Hrvatska, ali i bolji međusobni omjer jer smo u Budimpešti izgubili 2:1.

• +31
Kvalifikacije za Euro 2020, Mađarska - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

U isto je vrijeme Robert Prosinečki na klupi Bosne i Hercegovine doživio neugodan poraz na gostovanju u Finskoj. S puno su optimizma 'zmajevi' stigli u Tampere, ali tamo su doživjeli hladan tuš.

Odigrali su očajno lošu utakmicu i zasluženo izgubili 2:0, a oba je gola za Finsku zabio Teemu Pukki. Prvo je zabio u 56. minuti, a za konačnih je 2:0 u 68. minuti poentirao sjajnim lobom.

• +5
BiH - Grčka; nogomet; kvalifikacije za EP 2020. Izvor: Pixsell / Autor: Armin Durgut/PIXSELL

Prosinečki je u velikim problemima, BiH je bila oslabljena neigranjem Miralema Pjanića, ali 'zmajevi' su imali samo jedan jedini šut u okvir gola, a još ih čeka gostovanje kod Talijana.

Od ostalih rezultata izdvojimo pobjedu Rusije koja je kod kuće s čak 9:0 nadigrala slabašni San Marino, a četiri gola je zabio Dzjuba. Island je s 1:0 svladao Albaniju, Sjeverna Irska slavila je na gostovanju u Estoniji 2:1, dok je Armenija s 3:0 pobijedila Lihtenštajn.