GRUBIJANU ODMAH CRVENI

Svi se uhvatili za glavu; najbrutalniji prekršaj na SP-u

15.01.2017 u 11:55

Na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj u skupini D Danska je svladala Egipat 35:28 (21:15), no utakmica će ostati upamćena po brutalnom prekršaju

Danci i Egipćani odigrali su dvoboj bez pravih obrana, a uspješnija je bila europska reprezentacija koja je ostvarila drugu pobjedu na prvenstvu.

Kod Danaca najbolji su bili Svan sa šest i Mortensen s pet pogodaka, a u afričkoj reprezentaciji Elderaa sa šest te Eissa i Shebib koji su dodali po pet golova.

No osim sjajnih golova i akcija, ovaj susret ostat će upamćen i po zasad najbrutalnijem prekršaju na SP-u.

U 50. minuti Abdelrazek je doslovce nokautirao danskog rukometaša (na videu ispod teksta poslije 55. minute) koji je jedno vrijeme ostao ležati na parketu. Nevjerojatan nasrtaj rukom na glavu, a egipatski grubijan, iako do tada nije imao ni jedno isključenje ni žuti karton, zaradio je automatski crveni te morao napustiti igru.