POZNATE jakosnE skupinE

Sve spremno za ždrijeb Europske lige; evo koje je velikane Dinamo izbjegao

  • Autor: V.R./Hina
  • Zadnja izmjena 31.08.2018 09:46
  • Objavljeno 31.08.2018 u 08:43
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši hrvatskog prvaka Dinama bit će smješteni u treću jakosnu skupinu na ždrijebu skupina nogometne Europske lige, koji će se održati u petak u 13 sati u Grimaldi Forumu u Monte Carlu. Podsjetimo, sve utakmice UEFA Europske lige ove sezone ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport)

Nastup u najmasovnijem europskom kupu izborilo je 48 klubova, među kojima je i zagrebački Dinamo, a sa svojim koeficijentom (17,500) ušao je u krug 12 momčadi koje će se naći u trećoj 'posudi'. Dinamo tako za suparnike ne može dobiti velikane kao što su španjolski Betis, njemačke prvoligaše RB Leipzig i Eintraht, francuske klubove Bordeaux i Rennes, švicarski Zuerich, belgijski Standard, ruski Spartak Moskva, švedski Malmoe, bjeloruski BATE i azerbajdžanski Karabag.

Direktan plasman u skupine Europske lige imalo je 17 klubova, 21 klub se plasirao kroz kvalifikacije Europske lige, a 10 klubova kroz kvalifikacije Lige prvaka.

Klubovi će biti podijeljeni u 12 skupina po četiri momčadi, a iz svake će se skupine u nokaut fazu plasirati po dva najbolja kluba. Tako će se dobiti 24 momčadi, kojima će se u 1/16 finala priključiti i osam trećeplasiranih klubova iz skupina Lige prvaka.

Natjecanja kreću 20. rujna, a finale je ove sezone je u Bakuu 29. svibnja.

Sve utakmice UEFA Europske lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE

Jakosne skupine za ždrijeb Europske lige

Skupina 1: Sevilla (Špa), Arsenal (Eng), Chelsea (Eng), Zenit (Rus), Bayer Leverkusen (Njem), Dinamo Kijev (Ukr), Bešiktaš (Tur), Salzburg (Aut), Olympiacos (Grč), Villarreal (Špa), Anderlecht (Bel), Lazio (Ita);

Skupina 2: Sporting CP (Por), Ludogorec (Bug), Kopenhagen (Dan), Olympique Marseille (Fra), Celtic (Ško), PAOK (Grč), Milan (Ita), Genk (Bel), Fenerbahče (Tur), Krasnodar (Rus), Astana (Kaz), Rapid Beč (Aut);

Skupina 3: Real Betis (Špa), Karabag (Aze), BATE Borisov (Bje), DINAMO ZAGREB (HRV), RB Leipzig (Njem), Eintracht Frankfurt (Njem), Malmoe (Šve), Spartak Moskva (Rus), Standard Liege (Bel), Zuerich (Švi), Bordeaux (Fra), Rennes (Fra);

Skupina 4: Apollon (Cip), Rosenborg (Nor), Vorskla Poltava (Ukr), Slavia Prag (Češ), Akhisar Belediyespor (Tur), Jablonec (Češ), AEK Larnaca (Cip), Vidi (Mađ), Rangers (Ško), F91 Dudelange (Luk), Spartak Trnava (Slk), Sarpsborg (Nor).

Sve utakmice UEFA Europske lige ekskluzivno možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE

  • +11
  • +8

Liga prvaka, 4. pretkolo: Dinamo - Young Boys

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!