SLAŽETE LI SE?

Superračunalo dalo prognozu Lige prvaka; evo tko je favorit natjecanja

02.10.2025 u 10:07

Bionic
Reading

Nakon odigrane druge runde Lige prvaka stiglo je vrijeme za prva zbrajanja i analize.

Dok navijači slave ili tuguju, a stručnjaci raspravljaju o dojmovima, u priču se uključio i superračunalo Opta, koje je na temelju podataka i statistika ažuriralo listu favorita za naslov u sezoni 2025./26.

Prema novim izračunima, Arsenal Mikela Artete preuzeo je vrh ljestvice favorita. Londonski klub sada ima najveći postotak šansi za osvajanje – nešto više od 18 posto.

Iza njega slijede Liverpool s 14,70 posto, unatoč porazu u Istanbulu od Fenerbahčea nakon pogotka Victora Osimhena iz penala, te Paris Saint-Germain s 13,96 posto, koji je slavio u Barceloni.

Na četvrtom i petom mjestu nalaze se prošlogodišnji favoriti – Manchester City i Bayern Munchen. Građani su u Monaku odigrali bez pobjednika, dok je njemački prvak uvjerljivo svladao ciparski Pafos.

Šesto i sedmo mjesto zauzimaju španjolski velikani – Barcelona i Real Madrid.