NATRAG U BITKU ZA VRH

Sukno u Šimencovom stilu slomio Talijane u Riju

12.08.2016 u 16:31

Hrvatski vaterpolisti svoj olimpijski nastup nastavljaju dvobojem s Talijanima. Hrvatska brani naslov iz Londona, tada su u finalu također pali prekomorski susjedi

Hrvatska - Italija 10:7 (1:1, 4:3, 3:2, 2:1)

32' - Dvoboj je završen, uvjerljiva pobjeda Hrvatske na čelu sa Suknom koji je zabio pet golova i na kraju odmorio
32' - opet sjajna obrana Hrvatske, zadnji napad za +4 koji bi puno značili
31' - Hrvatskoj bi nakon potpoa protiv furije svaki gol puno značio u eventualnim 'krugovima' s Talijanima
30' - očajnički šut Talijana mirno u naručju Pavića, dvije minute do kraja...
30' - Xavi pogađa blok u situaciji 5:4, gol bi donio rješenje...
29' - branimo igrača manje, Bukić iznosi loptu. Pobjeda se smiješi tri minute prije kraja
28' - GOOOL: Xavi za Burića koji silovito pogađa za 10:7!
28' - prečka Talijana, druga u nizu, imamo i malo sreće
27' - GOOOL: Brzi protok lopte i precizan šut Bukića za 9:7! Uspjela minuta odmora
27' - obrana Pavića pa igrač više za Hrvatsku na 8:7. Minuta odmora Tucka
26' - Šetki ispada lopta s igračem više, Sukno nije bio u bazenu
26' - GOL: odmah igrač više i lijepa realizacija Galla
25' - i četvrti put Talijani bolji u rasplivavanju

24' - blok Hrvatske za kraj, lijepo vodstvo 8:6 za zadnji period
24' - minuta odmora za Italiju 8 sekundi prije kraja treće četvrtine
24' - opet igrač više za Hrvatsku, ali Sukno ne puca. Dobra akcija, ali Tempesti brani šut iz blizine
23' - GOOOL: I malo za promjenu - Sukno. Peti gol, doktorsko izdanje!
22' - GOOOL: Opet Sukno. Četvrti gol, danas razara!
21' - GOL: Gallo moćno pogađa za novo izjednačenje
20' - Figlioli je pogodio Lončara šakom, no suci to nisu vidjeli! Morao je biti isključen
19' - Sukno trese gredu s igračem više, Buriću lopta ali šrauba preko gola...
18' - GOL: Pavić brani, ali lopta ravno u ruke Presciuttiju koji pogađa odbijanac
17' - GOOOL: Sukno u stilu Dude Šimenca probija mrežu iz daljine. Treći Sandrov gol, sada izgleda moćno!
17' - opet prvi napad za Italiju, počela je treća četvrtina

16' - obrana Pavića za kraj prvog dijela, nakon niza preokreta - Hrvatska vodi!
16' - GOOOL: Joković nas s 5 metara vraća u vodstvo 16 sekundi prije velikog odmora
16' - Sukno ne iskorištava kontru, ali dobivamo priliku iz peterca u nastavku akcije
16' - Tempesti nam brani igrača više, još jedna loša akcija
15' - GOL: Nora ostaje sam nakon isključenja i lako pogađa sam pred Pavićem
14' - GOOOL: Odlučio se Šetka i iz žabice donio novi preokret na utakmici
14' - Aicardi prima loptu na centru, no nije ostalo snage za razoran šut. Pavić lako brani
13' - GOOOL: suigrači mu rastvaraju u kontri i Sukno pogađa žabicu pod gredu
13' - Bušlje nerezonski puca s kontra strane. Tempesti lako ćom brani
12' - GOL: Bodegas je isplivao nakon nasrataja našeg braniča i pogodio za prvo vodstvo Talijana
12' - Sukno s igračem više prevario Tempestija, no pogađa blok
11' - GOL: isključenje Macana, pa peterac za Italiju. Fondelli zabija uz dodir Pavića
10' - GOOOL: Sukno dugo važe i probija Tempestija s igračem više
9' - Talijan sjajno pogađa šraubom, ali gol mu je poništen
9' - opet Talijani bolji u rasplivavanju

8' - 1:1 nakon prvog perioda, hrvatski strijelac je Bušlje. Očekivano tvrda utakmica
8' - pokušaj loba iz očaja Xavija Garcije, Campagna zove minutu odmora uoči zadnjeg napada
7' - Bukić dva puta promašuje s igračem više
6' - prvo stativa, pa fenomenalna obrana Pavića, ostaje 1:1
5' - Lončar šraubom promašuje gol, šteta
4' - Lončar je izborio isključenje, ali u sterilnom napadu Šetka pogađa stativu
3' - GOL: Figlioli pogađa uz sam stativu
2' - Joković iznenada u - stativu. Tempesti nije bio spreman, peh
2' - Talijani preko gola, dobra obrana Hrvatske
1' - GOOL: Bušlje zabija s druge, sjajan asist Xavija
1' - prva obrana Pavića, stjegonoša će nam trebati danas u velikom izdanju
1' - prvi napad za Talijane, počinje utakmica

Talijani za sada imaju sve tri pobjede, minimalno su svladali Crnogorce i španjolce, te s 'mrašvih' tri razlike Francuze
Hrvatska je u obranu zlata krenula pobjedama protiv SAD-a i Crne Gore, no iza njih je i svjež poraz od Španjolske 9:4