Nogometaši Hajduka još su jednom razočarali svoje navijače. Ovog su puta na Poljudu remizirali 2:2 protiv Istre 1961. Dvoboj na Poljudu sudio je Mateo Erceg iz Benkovca
S time što su gosti iz Pule, u završnici dvoboja tražili penal, nakon što je Jaganjac udaren laktom u glavu od strane Hajdukova stopera Hoorenbeecka.
No, za suce je sve bilo 'čisto'.
Takivm je taj start ocijenio i bivši savezni sudac, a sada kontrolor suđenja Tomislav Kujundžić Lujan.
'Utakmica u kojoj Erceg nije imao previše teških situacija, mirno je privedena kraju. U skladu sa svojim renomeom, velikom količinom trke i osjećajem za igru, pokazao je zašto spada u elitnu skupinu sudaca', rekao je u uvodu Kujundžić Lujan, te nastavio.
'U 63. minuti nije bilo elemenata za kazneni udarac između Silića i Maurića, tu je mogao biti suđen prekršaj na Siliću zbog guranja s leđa u skoku. Samo minutu kasnije Miettinen može biti sretan jer je dobio samo žuti karton za start na Šotičeku. Visoko podignuta noga, velika brzina i udarac iznad zgloba kriteriji su koji se uzimaju u obzir i za isključenje. Pogodak Hajduka za vodstvo od 2:1 dolazi nakon ispravne procjene kako Livaja nije u zaleđu, što je u konačnici i potvrđeno nakon kratke VAR provjere. U 89. minuti bih skok Van Hoorenbeecka ocijenio kao običan, ruke su u normalnom položaju kod skoka, nema trzaja prema glavi Jaganjca, po meni sve ispravno. U 90. minuti opravdano je opomenut i trener gostiju zbog neprimjerenog gestikuliranja i prigovaranja na odluku sudačkog tima, a u 90+5 je pogodak Istre 1961 postignut iz dozvoljene pozicije. Sve u svemu, utakmica nije bila preteška za suđenje', ovo je dio njegovog komentara s Dalmatinskog portala.
