ŠOK RAZBUDIO ZVIJER

Strašan ulazak Barcelone u obranu španjolskog naslova

20.08.2016 u 20:23

Španjolski nogometni prvak Barcelona i bez Neymara je ostvarila iznimno uvjerljivu pobjedu na otvaranju nove ligaške sezone

Barceloni je u goste došao Betis, a nakon impresivne kombinatorne igre domaćin ga je doma ispratio s rezultatom 6:2 (2:1).

Neymar u Brazilu čeka nastup u finalu Olimpijskih igara, a njegovo mjesto lijeve špice uskočio je Turčin Arda Turan koji je i započeo golijadu u devetoj minuti. No, u 21. minuti Betis je izjednačio iz svog jedinog pokušaja u prvom dijelu. Ruben Castro je bio strijelac, a Barcelona pred izazovom.

Ipak, Messi je u 37. golom vratio mir u domaće redove, a pet minuta zatim Suarez donio nedostižnu prednost Barci. U nastavku je Messi zabio još jedan, Suarez dodatna tri za svoj hat-trick, da bi Betis malo uljepšao težak poraz drugim golom Castra. Ivan Rakitić je odigrao čitav dan, no nije iskoristio dvije lijepe prilike.

Barcini rivali iz Madrida u akciju kreću u nedjelju. Atletico dočekuje Alaves, dok Real gostuje kod Sociedada.