play-off konferencijske lige

Stipe Perica matirao Schmeichela za pobjedu nad Nicom; Fran Tudor osigurao pobjedu rakowu nad praškom Slavijom

18.08.2022 u 21:14

Hrvatski nogometaš Fran Tudor postigao je pobjednički pogodak kojim je njegov poljski Rakow, na domaćem terenu, s 2:1 pobijedio prašku Slaviju u prvom ogledu play-offa Konferencijske lige.

Španjolac Ivi Lopez je doveo poljski sastav u vodstvo golom u 29. minuti. Izjednačio je Holeš nakon sat vremena igre, dok je Tudor odmah u idućem napadu dao pogodak za pobjedu svoje momčadi. Tudor je igrao do 82. minute kada je zamijenjen, dok je drugi Hrvat Zoran Arsenić odigrao cijelu utakmicu za Rakow.

Junak Maccabija iz Tel Aviva bio je hrvatski nogometaš Stipe Perica koji je postigao jedini pogodak za domaće slavlje od 1-0 protiv francuske Nice. Perica je u igru ušao u 69. minuti, a pet minuta kasnije je zabio jedini pogodak. Svladao je uglednog Kaspera Schmeichela i donio pobjedu izraelskom sastavu.

Konferencijska liga, play-off (prve utakmice):

• Rakow (Polj) - Slavia Prag (Češ) 2-1 (Ivi Lopez 29, Tudor 61 / Holeš 60)
  • Rigas (Lat) - Linfield (SIr) 2-2 (Friesenbichler 88, Lipušček 90+6 / Fallon 38, Cooper 70)
  • CSKA Sofia (Bug) - Basel (Švi) 1-0 (Sergio Lopez 70-ag)
  • Maccabi Tel Aviv (Izr) - Nica (Fra) 1-0 (Perica 74)
  • Young Boys (Švi) - Anderlecht (Bel) 0-1 (Delcroix 57)
  • Slovačko (Češ) - AIK Stockholm (Šve) 3-0 (Petržela 28, Sinjavskij 77, Nordfeldt 80-ag)
  • Molde (Nor) - Wolfsberger (Aut) 0-1 (Baribo 22)