UVERTIRA ZA HRVATSKU

Stari majstor zabio Srbiji i pokrio nedostatke Brazila

06.06.2014 u 20:55

Brazilska nogometna reprezentacija u Sao Paulu igra posljednju pripremnu utakmicu za SP, a prestižnu zadaću da 'glumi' Hrvatsku dobila je selekcija Srbije

Brazil - Srbija 1:0
Strijelac: Fred 58

Brazil: Julio Cesar, Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo, Paulinho, Luiz Gustavo, Hulk, Oscar, Neymar, Fred
Srbija: Stojković, Basta, Ivanović, D. Tošić, Kolarov, Petrović, Matić, Jojić, Tadić, Marković, A. Mitrović

94' - kraj dvoboja
92' - ističe se i zamjenski golman Srbije Lukač, boksa udarac Joa preko grede
91' - tri minute nadoknade
89' - Maicon čisti pokušaj Srbije koja je u završnici gotovo nestala s terena
81' - serija izmjena 'umrtvila' je utakmicu i Brazil jedri prema novoj pobjedi
74' - Hulk je odlično iskoristio prostor i zabio preko Stojkovića, ali sudac neopravdano podiže zaleđe
71' - Kolarov ubacuje, a Jojić odlično skače i glavom pogađa vratnicu
68' - pokušaj Fernandinha iz daljine. Može on i puno bolje... Srbija još bez izmjena
65' - Paulinha mijenja Fernandinho
58' - GOOOOOOOOOOOOL: Fred koristi lošu procjenu Ivanovića i s poda zakucava pod gredu. Majstor
54' - niti Willian nije povezao igru Brazila. I dalje izgledaju prilično jalovo
50' - Srbi i dalje drže egal, Europa je pet minuta bila bez slike iz Brazila...
46' - umjesto Oscara Scolari uvodi Williana, počeo je nastavak

45' - kraj poluvremena, koncert zvižduka brazilske publike
44' - Srbija je iskoristila očajnu pogrešku brazilskih stopera i zabila gol, ali iz 'malog' zaleđa
42' - David Luiz s 28 metara iz slobodnjaka puca snažno, ali preko grede
40' - na snazi je obostrano kreativno zatišje
35' - Srbi koncentrirano drže obrambeni blok i uspješno probijaju večeras 'porozne' brazilske bekove
33' - idealan ubačaj tadića, Mitrović sam promašuje glavom. Brazilci su imali sreće
32' - Brazilci su potpuno dezorijentirani, stadion im već zviždi
30' - Kolarov opet probija lijevom i puca kada je imao usamljenog Mitrovića na petercu. Cesar je uspio obraniti
25' - odličan udarac Freda iz daljine, ali pored vrata Srbije
18' - Ivanović skida s noge klasični zicer Neymaru. Brazil se 'budi'...
17' - Oscar duplim pasom izlazi po lijevoj strani, Basta požrtvovno izbacuje loptu
13' - Srbija je sasvim ravnopravna pojedinačno nadmoćnom protivniku
9' - Kolarov lakoćom prolazi Alvesa i puca malo pored gola. Odlična prilika za Srbe
8' - ubačaj Marcela s desne strane, Stojković mirno hvata loptu
5' - seija prekida na početku dvoboja, obrane obostrano sigurne
3' - prvi korner za Srbiju nakon ubačaja iz slobodnjaka
1' - prekršaj na Neymaru u petoj sekundi utakmice

Srbija u zadnjih osam utakmica nije poražena, dok Brazil ima osam pobjeda u nizu. Jedna serija večeras mora stati
Intonirane su himne, Srbi su izašli s majicama u kojoj pozivaju na pomoć žrtvama poplava
Na teren se nakon pauze zbog ozljede vraća i brazilski kapetan Thiago Silva, kao i Paulinho
Brazil je od posljednjih 15 utakmica slavio u njih 14, primivši pritom samo šest golova
Brazil i Srbija igraju na drugom stadionu (Morumbi) u Sao Paulu na kojega stane 73 tisuće gledatelja