ODLUKA U ZADNJEM KOLU

Srpski rukometaši provukli se te tako izbjegli totalni debakl, ali sada im još treba čudo

15.01.2019 u 19:35

Na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj, Srbija je svladala Koreju 31:29 (14:16), ostvarila prvu pobjedu na natjecanju te tako ostavila nadu da može do drugog kruga

Većim dijelom utakmice Srbi su bili u rezultatskom minusu. U prvom poluvremenu izluđivao ih je Yeongu Kang s osam golova (završio sa 12), a u nastavku je to radio vratar Jaeyong Park (čak je i zabio), ali sastav koji vodi Nenad Peruničić nije se predavao.

U zadnjih deset minuta naši susjedi su iskoristili nerezonske šutove i izgubljene lopte suparnika te preokrenuli s 24:25 u prednost 28:25 što su zadržali do konačnih 31:29.

Kod Srbije je sjajan bio Vorkapić sa sedam golova i stopostotnim šutom, a Ilić je dodao pet. Kod poraženih uz spomenutog Kanga (12 pogodaka), po pet su dodali Dongmyung Kim i Dong-Hyun Jang.

Srbija tako još uvijek ima teroiju da može do trećeg mjesta i prolaska skupine, ali ne ovisi samo o sebi, jer joj se moraju poklopiti drugi rezultati. U zadnjem kolu srpski rukometaši moraju svladati Njemačku što nikako nije realno, uz to Francuska mora dobiti Rusiju, a Koreja biti bolja od Brazila. Da se sve poklopi bilo bi to pravo rukometno čudo.

• +3
SP u rukometu: Francuska - Srbija Izvor: Pixsell / Autor: Michael Kappeler/DPA/PIXSELL