Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Shai Gilgeous-Alexander ponovno je na vrhu NBA lige.
Kanadski bek Oklahoma City Thundera proglašen je najkorisnijim igračem regularnog dijela sezone, čime je obranio MVP naslov i potvrdio status jednog od najboljih igrača današnjice.
U završnom izboru iza sebe je ostavio Nikolu Jokića, centra Denver Nuggetsa i trostrukog MVP-ja, te Victora Wembanyamu, zvijezdu San Antonio Spursa i jednog od najdominantnijih mladih igrača lige.
Jokić, koji je MVP nagradu osvajao 2021., 2022. i 2024. godine, imao je još jednu povijesnu sezonu. Regularni dio završio je s triple-double prosjekom - 27.7 poena, 12.9 skokova i 10.7 asistencija po utakmici. Bio je najbolji skakač i asistent lige, uz 56.9 posto šuta iz igre, no ni to mu nije bilo dovoljno za četvrti MVP naslov.
Srpski mediji nisu bili zadovoljni tim rezultatom te su se raspisali o brutalnoj krađi. 'JOKIĆ JE OPET BRUTALNO POKRADEN! Što još mora napraviti da priznate da je najbolji? Isplivala istina o MVP utrci: Srbin postao žrtva vlastite genijalnosti?!', piše Kurir, dok Informer dodaje 'Pljačka stoljeća - Jokiću ukradena MVP titula!'.
