STRAŠNA POBJEDA

Srpski košarkaši postali najveća senzacija SP-a!

10.09.2014 u 19:36

Srpska košarkaška reprezentacija uvjerljivo je svladala Brazil u četvrtfinalu SP-a i tako osigurala borbu za medalje, u kojoj nije bez izgleda…

Nakon čak tri poraza u prvoj fazi natjecanja mnogi su otpisali srpske košarkaše, ali oni se ne predaju i ove srijede izborili su plasman među četiri najbolje reprezentacije svijeta. Srbija je u osmini finala izbacila Grčku koja dotad nije izgubila od nikog, a sada je pregazila jaki Brazil te tako oduševila svoje navijače.

Brazil je bio favorit uoči utakmice i dobro se držao u prvom poluvremenu kojeg je Srbija dobila 37:32. No, u nastavku je uslijedila katastrofa Južnoamerikanaca, koji su u trećoj četvrtini izgubili 29:12, Srbi otišli na više od 20 pogodaka razlike i sve je bilo riješeno. Do kraja su izabranici Saše Đorđevića rutinski očuvali prednost i na kraju slavili s 84:56.

Najbolji u redovima Srbije bio je Miloš Teodosić s 23 postignuta koša, dok je Varejao kod Brazila zabio 12 i imao 9 skokova.

'Odigrali smo nevjerojatno, kao ekipa, ne bih mogao izdvojiti nijednog pojedinca. Nisam gledao statistiku, ali Bjelica je uhvatio mnogo lopti, Stefan (Marković) je igrao dobro obranu, Bogdan, Krle, da ne nabrajam sve... Ali svi su bili fenomenalni i pokazali smo da igramo odličnu timsku košarku,' izjavio je junak Teodosić nakon pobjede.

U polufinalu će Srbija igrati protiv boljeg iz dvoboja Španjolske i Francuske.