SUSJEDSKI KLASIK

Srbi i Hrvati remizirali nakon trilera

19.01.2011 u 19:42

Hrvatski rukometaši upisali su i četvrtu utakmicu bez poraza na SP-u u Švedskoj. Ipak, Srbi su zaustavili hrvatsku seriju pobjeda i rezultatom 24:24 (12:13) izborili nastup u drugom krugu

Kako su nas već i navikli na ovom natjecanju, izabranici Slavka Goluže odigrali su prosječno prvo poluvrijeme, ali u drugom poluvremenu nije došlo do 'fortea', sve se zakompliciralo i Hrvatska je u završnici iščupala bod. Iako je imala i zadnji napad (šut Balića) rezultat je zapravo krajnje objektivan

Ivano Balić je bio, čak i za svoje pojmove, izvanredno kreativan, Vori je pogađao sa crte, Zrnić sa krila ali Srbi se nisu dali slomiti. Dapače, predvođeni lijevim krilom Nikčevićem poluvrijeme u kojemu nitko nije vodio s dva ili više golova razlike riješili su u svoju korist. Hrvatska je prva probila barijeru i povela sa dva pogotka viška, no Nikčević, Rnić i Vujin ekspresno su vratili dramu na parket.

Iako je Hrvatska neusporedivo iskusniji sastav desetak minuta prije kraja našla se u vrlo nepovoljnoj situaciji. Rnić je Srbe doveo na dva gola razlike, ali u posljednjih sedam minuta nismo primili niti jedan gol. Zrnić je smanjio, Kopljar izjednačio a minutu prije kraja Duvnjak iz kontre neometan pogađa stativu. Srećom, obrana je ostala čvrsta i imali smo meč loptu, ali Stanić je i drugi put na prvenstvu Srbima donio bod u zadnjim sekundama.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Igor Vori sa osam golova, Vedran Zrnić je dodao sedam, pri čemu tri iz sedmeraca, a Ivano Balić četiri uz pregršt trikova i sjajnih asistencija. Suparničke redove predvodili su Ivan Nikčević sa sedam i Marko Vujin sa pet golova.

HRVATSKA - SRBIJA 24:24 (12:13)

Hrvatska: Šego, Alilović; Balić 4, Duvnjak, Lacković 2, Zrnić 7 (3), Kopljar 2, Vori 8, Gojun, Matulić, Vuković, Buntić, Valčić, Štrlek 1, Musa, Ninčević
Srbija: Stanić, Bojinović 2, Šešum 1, Vujin 5, Nikčević 7, Ćurković, Toskić, Ilić 4(1), Marković, Pejanović, Prodanović 2, Stojković, Rnić 3, Vilovski, Vučković, Stanković.
Sedmerci: Hrvatska 4 (3), Srbija 2 (1)
Isključenja: Hrvatska - 4 minute, Srbija - 8 minuta