• Zadnja izmjena 16.02.2011 08:31
  • Objavljeno 15.02.2011 u 22:37
Peter Crouch

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Nakon zimskog sna nastavljeno je najjače europsko klupsko nogometno natjecanje Liga prvaka. U prvim utakmicama osmine finala Tottenham je pogotkom Croucha pobijedio Milan na San Siru, dok su na Mestalli Valencija i Schalke odigrali 1:1

Milan – Tottenham 0:1
Tottenham je u skupini Lige prvaka već gostovao na San Siru, ali protiv Intera, kad je poražen sa 4:3, da bi na White Hart Laneu pobijedio 3:1. Ždrijeb je htio da u osmini finala ponovno zaigra na San Siru, ali ovog puta protiv prvoplasirane talijanske momčadi Milana koji su dobili pogotkom Croucha u samom finišu utakmice.

Iako je Niko Kranjčar posljednjih tjedana u izvrsnoj formi, to mu ni ovog puta nije pomoglo, pa ga je trener Redknapp u igru stavio tek u 75. minuti. S druge strane, Ćorluka je utakmicu protiv Milana igrao od početka, no u 55. minuti na njega je oštro startao Flamini, pa je iznesen s terena, a završetak utakmice gledao je na štakama. Luka Modrić je pak, još nedovoljno oporavljen nakon operacije, dobio 30-ak minuta.

Sama utakmica bila je izuzetno slaba. Tottenham se postavio čvrsto od prvog trenutka ne dopustivši Milanu da se razmaše. U prvom poluvremenu nije bilo nijedne prave prilike ni s jedne strane, no zato se u nastavku igra ipak malo razmahala. Imali su domaćini dvije velike prilike u kratkom razmaku, i to preko Yepesa u 50. i 60. minuti kada je on iz blizine pucao, ali je oba puta briljantno intervenirao Gomes. Kako se bližio kraj utakmice, Milan je sve više pritiskao i, kada se činilo da bi mogli postići pogodak, Aaron Lennon je pobjegao sporoj obrani Milana te je uposlio Croucha koji neometan sa 10-ak metara u 80. minuti donosi pobjedu Tottenhamu.

U samoj završnici Ibrahimović je briljantnim škaricama postigao pogodak, no zbog prije napravljenog prekrašaja napadača Milana pogodak nije priznat.

Valencia – Schalke 1:1

Na Mestalli je domaća Valencija dočekala njemački Schalke predvođen legendom španjolskog nogometa Raulom. I upravo je Španjolac zavio Mestallu u crno. Iako su domaćini rano poveli pogotkom Soldadam i to u 17. minuti, gosti iz Gelsenkirchena nisu se predavali te je Raul u 64. minuti postavio konačnih 1:1.

Uzvratne utakmice na rasporedu su za dva tjedna.