• Zadnja izmjena 26.03.2011 11:07
  • Objavljeno 26.03.2011 u 10:57
Monta Ellis (Golden State Warriors)

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u NBA ligi ove sezone, košarkaši San Antonio Spursa pretrpjeli su drugi uzastopni poraz u tijesnoj završnici, ovoga puta su sa 98:96 na svom parketu bolji bili Portland Trail Blazersi

Spursi su 1.21 minutu prije kraja susreta imali prednost 96:90, osam sekundi prije kraja i dalje su vodili 96-94, te imali i loptu u svom posjedu, ali niti to im nije bilo dovoljno da privedu utakmicu kraju u svoju korist. Prvo je Ginobili izgubio loptu, Matthews je u protunapadu promašio, ali je Nicolas Batus skočio u napadu nakon čega je zaustavljen prekršajem 0.9 sekundi prije kraja. Batum je pogodio oba bacanja za 96:96, a potom su Spursi pogrešno izveli loptu sa strane, pa su Blazersi dobili prigodu za pobjedu. Andre Miller bacio je loptu prema obruču, a nju je u letu dohvatio Batum i proslijedio kroz obruč za pobjedu. Batum i Miller postigli su po 21 poen za Blazerse, a Emanuel Ginobili 21 za Spurse koji su ponovno igrali bez ozlijeđenog Tima Duncana.

Drugi uzastopni tijesni poraz i to na svom parketu neočekivano su pretrpjeli i Boston Celticsi koje su sa 83:81 svladali Charlotte Bobcatsi koji se bore za ulazak u doigravanje. Celticsi su u posljednju četvtrtinu ušli s prednosti od 66:53, ali su Bobcatsi posljednjih 12 minuta riješili u svoju korist sa 30:15 za preokret. Domaći su u posljednjih 10 sekundi imali priliku za pobjedu, ali su i Ray Allen i Kevin Garnett promašili otvorene šuteve za tricu. Celticsima je ovo prvi domaći poraz ove sezone od neke momčadi iz Istočne konferencije, prethodno su imali 22 pobjede. DJ White (17) bio je najučinkovitiji kod Bobcatsa, a Paul Pierce (18) kod Celticsa.

Prvaci Los Angeles Lakersi ostvarili su 14. pobjedu u 15. nastupu nakon stanke za All-Star svladavši gradske suparnike Clipperse sa 112:104. Kobe Bryant (37) i Pau Gasol (26) ponudili su previše za Clipperse kod kojih su se istakli Mo Williams (30) i Blake Griffin (22).

Posrtanje Celticsa iskoristili su Chicago Bullsi koji su 99:96 pobjedom protiv Memphis Grizzliesa ostvarili dvije utakmice prednosti na vrhu Istoka 11 utakmica prije kraja osnovnog dijela sezone. Do nove pobjede Bullse su predvodili Derrick Rose (24) i Luol Deng (23), dok je Zach Randolph (16) bio prvo ime Grizzliesa koji su u završnim sekundama imali priliku izboriti produžetak, ali je Mike Conley promašio tricu.

U borbu za prvo mjesto na Istoku uključuje se i Miami Heat koji je teže no što to konačni rezultat od 111:99 kao domaćin svladao Philadelphia 76-erse. Gosti su nakon tri četvrtine bili u prednosti, ali posljednjih 12 minuta Miami je dobio sa 34:17. Sjajnu je utakmicu odigrao Dwyane Wade (39, 11 skokova, 8 asistencija), a odlično ga je pratio LeBron James (32), dok je Louis Williams (24) bio najbolji u redovima Sixersa.