Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Španjolska nogometna reprezentacija nastavila je pobjednički niz pod vodstvom Luisa de la Fuentea. U pripremnoj utakmici svladala je Srbiju s uvjerljivih 3:0 i tako na najbolji način otvorila ciklus susreta uoči Svjetskog prvenstva.
Crvena furija' time je još jednom pokazala da se nalazi u vrlo dobroj formi nekoliko mjeseci prije početka velikog natjecanja, a španjolski izbornik nakon susreta nije skrivao zadovoljstvo izvedbom svoje momčadi. Posebno je izdvojio Mikela Oyarzabala, igrača o kojem se, kako smatra, i dalje premalo govori u kontekstu njegove stvarne vrijednosti.
'Često se govori o tome da nemamo klasičnog golgetera, ali mi smo zapravo privilegirani, i to ne samo zbog Oyarzabala. Poznajem ga još od 2015. godine, kada je igrao na poziciji desetke. Sve radi kako treba. Njegovo razumijevanje igre na takvoj je razini da bi jednoga dana mogao postati i vrhunski trener. Ponekad ne cijenimo dovoljno ono što imamo, a on je igrač svjetske klase', poručio je De la Fuente.
Španjolski izbornik osvrnuo se i na igru Srbije, reprezentacije s kojom se susretao i 2024. godine u Ligi nacija, kada je na klupi bio Dragan Stojković.
'Srbija je ovaj put imala drukčiji pristup nego u utakmicama Lige nacija. Sviđa mi se ideja Veljka Paunovića jer je utemeljena na kvaliteti igrača koje ima na raspolaganju. Iskreno mu želim puno uspjeha jer ga iznimno cijenim', zaključio je španjolski izbornik.
