23.06.2014 u 20:09

• +6

SP u nogometu, Španjolska - Australija

Izvor: Reuters / Autor: Henry Romero

U rezultatski nevažnoj utakmici u Curitibi posrnuli svjetski prvaci Španjolci su se oprostili pobjedom protiv Australije s 3-0

Vicente del Bosque je dao priliku i igračima koji su igrali manje ili uopće nisu, ali ne i Andresu Iniesti koji je ubilježio jubilarni 100. nastup za 'furiju'.

U 36. je minuti najbolji strijelac u povijesti španjolske reprezentacije David Villa petom smjestio u mrežu loptu koju mu je dodao Juanfran. Bio je to 59. i posljednji Villin gol za nacionalnu momčad budući da mu je ovo bila oproštajna utakmica. Izašao je iz igre u 57. minuti uz vlastite suze i ovacije gledatelja.

U 69. minuti je Iniesta lijepo proigrao Fernanda Torresa kojem iz blizine nije bilo teško pogoditi za 2-0, a treći je gol zabio Juan Mata poslije asistencije Cesca Fabregasa.