ep u vaterpolu 2024.

Španjolci se lako obračunali s Talijanima i izborili finale

14.01.2024 u 17:51

Vaterpolisti Španjolske prvi su finalisti ovogodišnjeg Europskog prvenstva koje se igra u Zagrebu na bazenu uz Savu. 'Furija' je polufinalu svladala Italiju 7-4 (2-1, 2-0, 1-0, 2-3)

Briljirao je golman Unai Aguirre s čak 14 obrana, a gotovo 20 minuta nije primio gol, Talijani ga nisu mogli svladati čitavu drugu i treću četvrtinu što su Španjolci iskoristili za izgradnju prednosti od 5-1.

Po dva gola za Španjolsku postigli su Felipe Perrone i Alvaro Granados, dok je dva gola za Italiju postigao Francesco Condemi.

Za Španjolsku je ovo četvrti plasman u finale u povijesti EP-a, ali još nikada nije bila prvak. Gubila je finala 1991. od tadašnje Jugoslavije, 2018. od Srbije te 2020. od Mađarske.

U finalu u utorak Španjolska će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se od 18.30 sati sastaju Hrvatska i Mađarska. Hrvatska je branitelj naslova osvojenog u rujnu 2022. u Splitu.