europska liga

Šou 'topnika'; 18-godišnji Brazilac u razmaku od tri minute zabio dva gola za Arsenal; pobjede PSV-a, Seville...

03.10.2019 u 23:24

Nogometaši Arsenala upisali su i drugu uvjerljivu pobjedu u skupini F Europske lige. Nakon što su u 1. kolu u Frankfurtu pobijedili Eintracht 3:0, večeras su u Londonu slavili protiv Standarda iz Liegea s 4:0...

Arsenal je bez većih problema stigao do novih bodova. Već nakon 22 minute bilo je 3:0 za 'topnike' koji su igrali s 'drugim sastavom'. No, treba istaknuti 18-godišnje čudo od djeteta, Brazilca Gabriela Martinellija koji je u svom trećem službenom nastupu za Arsenal u razmaku od samo tri minute zabio dva gola.

Martinelli je tako u 13. i 16. minuti načeo Standard, a posao su dovršili Willock (22) i Ceballos (57) kojemu je to bio prvijenac u dresu 'topnika'. Nije nevažno spomenuti kako je Ceballosu asistirao - Martinelli!

U drugom susretu iz ove skupine Eintracht je na gostovanju pobijedio Vitoriju Guimaraes sa 1:0 golom N'Dicka (36).

Arsenal ima šest bodova, Standard i Eintracht po tri, a Vitoria je bez bodova.

• +4
Manchester United - Arsenal, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

U skupini A Sevilla je pobijedila APOEL 1:0 upisavši i drugu pobjedu. Pogodak odluke zabio je Javier Hernandez u 18. minuti. Antonio Jakoliš odigrao je cijeli susret za goste.

U skupini B Lugano i Dinamo Kijev su odigrali bez pogodaka, a Josip Pivarić nije konkurirao za gostujući sastav.

Pobjednika nije bilo niti u drugom susretu, Malmo i Kopenhagen su remizirali 1:1. Gosti su poveli u petoj minuti sudačke nadoknade autogolom Nielsena, a izjednačio je Rosenberg u 55. minuti.

Karlo Bartolec je za goste zaigrao posljednjih pet minuta.

Na ljestvici vode Kopenhagen i Dynamo Kijev s po četiri boda, dok su Malmo i Lugano osvojili prve bodove.

U skupini D Sporting je pobijedio LASK sa 2:1 premda su gosti vodili na poluvremenu i imali još nekoliko sjajnih prilika.

• +10
Qarabag - Sevilla, 1. kolo Europske lige, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: TATIANA ZENKOVICH

LASK je poveo u 16. minuti golom austrijskog napadača hrvatskih korijena Marka Raguža, no Sporting je u nastavku okrenuo rezultat. Izjednačio je Luiz Phellype u 58. minuti, a samo četiri minute kasnije Bruno Fernandes je zabio za 2:1.

Petar Filipović je odigrao cijeli susret za austrijski sastav, dok Fabian Benko nije nastupio.

PSV je na gostovanju u Norveškoj pobijedio Rosenborg 4:1 upisavši i drugu pobjedu.

Nizozemci su pobjedu osigurali već nakon prvog poluvremena postigavši tri gola, a strijelci su bili Rosario (14), Meling (38-ag) i Malen (41). Domaćin je smanjio rezultat u 70. minuti preko Adegbenra, no Malen je u 79. minuti svojim drugim golom na utakmici vratio na +3.

PSV vodi sa šest bodova, LASK i Sporting imaju po tri boda, a Rosenborg je na dnu ljestvice bez bodova.