REKORDNA GOLIJADA

'Šou' Futacsa i Interova katastrofa na Poljudu; Hajduk čeka nova kazna

20.05.2017 u 20:54

U drugoj subotnjoj utakmici 35. kola MAXtv Prve lige Hajduk je uvjerljivo svladao Inter 6:0 i tako se na najljepši mogući način za ovu sezonu oprostio od Poljuda jer zadnju utakmicu prvenstva igra u gostima (Slaven Belupo)

Hajduk se s Osijekom bori za treću poziciju i napravio je veliki korak prema tome cilju. Na Poljudu se domaća momčad s lakoćom obračunala s nemoćnim i oslabljenim gostima iz Zaprešića.

Od samog početka bilo je jasno kako će to biti utakmica u jednom smjeru, a bolju igru 'bili' su naplatili u 16. minuti kada je Futacs sjajno pogodio s više od 20 metara.

Hajduk-Inter 1:0, Futacs 16'

Carillova družina tu nije stala nego je nastavila s napadima, ali do odmora se rezultat više nije mijenjao.

Iz prvog dijela spomenimo i jednu spornu situaciju kada je Jefferson pao u kaznenom prostoru 'žutih', no sudac se nije oglasio iako je trebao.

• +4
Hajduk - Inter, 35. kolo MAXtv Prve lige Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U nastavku je na terenu postojala samo jedna momčad, a 'šou' je imao mađarski napadač Futacs.

Hajduk-Inter 2:0, Futacs 52'

Svoj drugi gol na utakmici postigao je u 52. poslije ubacivanja Ercega koji ga je točno pogodio u glavu, a do 'hat- tricka' je došao u 55. iz po nama prestrogo dosuđenog penala, jer je ruka Interovog igrača pogodila u ruku iz blizine i to dok je bila uz tijelo.

Hajduk-Inter 3:0, Futacs 55' (11m)

No Hajduk je zasluženo stigao do uvjerljive pobjede, jer nakon visokog vodstva nije stao, nego je nastavio nemilosrdno trpati mrežu gostiju.

Hajduk-Inter 4:0, Tudor 58'

U 58. minuti već je bilo 4:0, a strijelac je bio Tudor, a četiri minute kasnije za Hajduk je pogodio i razigrani Vlašić.

Hajduk-Inter 5:0, Vlašić 62'

Katastrofa gostiju se nastavila u 69. Futacs je došao do svojeg četvrtog gola za 6:0 s kojim je izbio na vrh prvenstvene ljestvice strijelaca sa 16 pogodaka.

Hajduk-Inter 6:0, Futacs 69'

Dodajmo i kako je Hajduk, zbog neprimjerenog ponašanja svojih navijača u 34. kolu, u subotu dobio kaznu od 30 tisuća kuna, a Torcida je i ovu rundu skandirala protiv HNS-a i palila pirotehnička sredstva pa je jasno kako je svojem klubu priskrbila novi financijski udar na blagajnu.

Hajduk-Inter 6:0, 36.kolo 2016./17. (izjave)

Hajduk je na trećoj poziciji sa 66 bodova, tri više od Osijeka koji u nedjelju dočekuje Dinamo, dok je Inter ostao osmi sa 28.

Hajduk-Inter 6:0, 36.kolo 2016./17. (sažetak)

Lokomotiva-Slaven Belupo2:1
Hajduk-Inter Zaprešić6:0