POČELA BUNDESLIGA

Soldi poraz u debiju, Rakitiću 45 minuta

08.08.2009 u 18:38

Tijekom popodneva odigran je veći dio prvog kola novog izdanja njemačke nogometne Bundeslige. Debi jedinom hrvatskom treneru u natjecanju pokvario je njegov vlastiti igrač, dok je uspješniju prvu utakmicu imao Magath na klupi Rakitićeva Schalkea

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je prvo poluvrijeme za Schalke 04 koji je u 1. kolu novog njemačkog prvenstva kao gost sa 2:1 svladao Nürnberg. Oba pogotka za Schalke, koji od ove sezone vodi trofejni trener Wolfgang Felix Magath, postigao je Kevin Kuranyi (36, 50), da bi za domaće smanjio Marek Mintal (88).

Hrvatski trener Zvonimir Soldo sa svojim je Kölnom izgubio sa 0-1 na gostovanju kod Borussije u Dortmundu, i to autogolom Marvina Matipa u 75. minuti.