• Zadnja izmjena 06.04.2010 20:46
  • Objavljeno 06.04.2010 u 18:19
Gol Wesleya Sneijdera

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Iako je milanski Inter u Moskvu stigao s malom prednošću iz prvog dvoboja, malo je tko davao izglede Rusima za prolaz u polufinale Lige prvaka. A da su takve prognoze bile realne, potvrdilo se već u šestoj minuti kada je Sneijder matirao Akinfejeva. Tako je Inter postao prvi ovosezonski polufinalist Lige prvaka

Milanski je Inter već u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka propustio potopiti CSKA, te je s minimalnih 1:0 stigao u Moskvu. Naravno, Rusi su se nadali da će im umjetna trava na Lužnikiju biti saveznik te da će možda tim faktorom iznenaditi ugledne goste.

No, Wesley Sneijder već je u šestoj minuti potopio nadanja domaćina. Izveo je Nizozemac slobodnjak, jako opalio po lopti koja je prošla ispod živog zida i iznenadila vratar domaćih Akinfejeva, koji je tako od junaka prvog dvoboja postao tragičar ovoga.
Prije tog gola, Japanac Honda opasno je zaprijetio Cesaru, ali kako su ubrzo Rusi primili gol, do nove opasnosti po vrata talijanskog prvaka trebalo se čekati dvadesetak minuta.

Tada je pucao Čeh Necida, ali je njegov udarac otišao nekoliko centimetara kraj gola. Potom su Cesaru prijetili Šenikov, Džagoje i Odiah, dok je jedinu opasnost po gol Rusa u prvom poluvremenu potpisao Diego Milito. Ipak, ovog puta, za razliku od prve utakmice u Milanu, Argentinac je bio neprecizan.

U drugom dijelu, u kojem je CSKA morao zabiti tri gola, a ne primiti nijedan, jasno je da su izgledi domaćina bili minimalni. A od 49. tek teoretski jer Odiah je grubo startao na Eto'oa, za što je dobio drugi žuti, to jest crveni karton.

Naravno, gosti koji su imali veliku i igračku i rezultatsku prednost mogli su se povući i čuvati snagu za sljedeće ispite, koji ih čekaju i u domaćem prvenstvu, ali i u polufinalu Lige prvaka, četvrtom u kojem će sudjelovati i njihov trener Portugalac Jose Mourinho. Istina, pokušavali su igrači Intera postići gol, prvenstveno dalekometnim udarcima preko Sneijdera, Stankovića i Milita, ali rezultat se više nije mijenjao, te je milanski Inter upisao još jednu pobjedu 1:0, četvrtu u četiri ogleda protiv ove momčadi.

Doduše, iz tog se perioda ipak treba izdvojiti ulazak Marija Balotellija u momčad Intera, koji je više tjedana bio u sukobu s Mourinhom, ali se ipak posuo pepelom i ispričao Portugalcu, a za tu je svoju gestu dobio 20-ak minuta ove utakmice.

Inter će u polufinalu igrati s boljim iz dvoboja Barcelone i Arsenala.