MAXtv PRVA LIGA - 34. KOLO

Slaven Belupo ostavio Zagrebu tek teoretske izglede

30.04.2016 u 17:06

Nogometaši Slaven Belupa s uvjerljivih 3:0 svladali su Zagreb u Kranjčevićevoj ulici, te 'pjesnike' još malo gurnuli prema drugoligaškom društvu

Nogometašima Zagreba ostala je tek teorija kako bi sačuvali svoj prvoligaški status. U preostala dva kola morali bi pobijediti u obje utakmice, ali i čekati da Istra izgubi sve bodove do kraja sezone.

Za kakvu takvu nadu, Zagreb je trebao osvojiti sva tri boda u susretu sa Slaven Belupom koji je ranije osigurao ostanak u ligi, a sve svoje ovogodišnje ambicije zadovoljio plasmanom u finale hrvatskog nogometnog Kupa u kojem ga čeka Dinamo.

Znajući ove činjenice očekivalo se da će Zagreb od početka zaigrati otvoreno i agresivno, ali je momčad trenera Dražena Medića cijelo prvo poluvrijeme odigrala mirno i bez tempa ne uputivši niti jedan izravan udarac prema golu Slaven Belupa čiji su nogometaši uputili dva udarca na gol Livaković.

U 15. minuti Ejupi je sa ruba šesnaesterca uputio oštar udarac kojeg Livaković izbija u korner. U 27. minuti Ejupi upošljava utrčalog Savića ali on sa par metera puca u dobro postavljenog Livakovića.

Domaćini su pak pucali dva puta ali ni jedan od ta dva udarca nije išao u okvir gola. Puno premalo za momčad koja se očajnički nadala pobjedi.

U drugom dijelu bilo je nešto zanimljivije, ali pogodaka nije bilo sve do same završnice. A pobjedu gostiju nagovjestio je Arap u 76. minuti, no smotao se na nekih tri, četiri metra od gola.

A onda je u samo tri minute Slaven Belupo zabio dva gola. Prvo Gordan Barić, kojeg je trener Kopić u igru poslao u 60. minuti, a potom i Ejupi. Istovremeno, kod oba gola griješila je Zagrebova obrana (Kolinger, Kovačić).

I kada se već očekivao kraj, Danac Soren Christensen još je jednom sjajno uposlio Ejupija, koji je iz voleja pogodio za konačnih 3:0, zabivši svoj 15. gol u sezoni.

Zagreb - Slaven Belupo 0:3
Dinamo Zagreb - Istra 1961 19:00