nba liga

Skromna večer Darija Šarića u pobjedi Warriorsa, Ivica Zubac opet ozlijeđen

06.02.2024 u 09:14

Košarkaši Golden State Warriorsa na gostovanju su pobijedili Brooklyn Netse 109-98, a hrvatski košarkaš Dario Šarić je za pobjedničku momčad ubacio tri koša

Nakon što su Netsi dobili prvo poluvrijeme 49-43, Warriorsi su u nastavku preuzeli kontrolu i iduće dvije četvrtine dobili 66-49 za konačnih +11 razlike.

Goste je do trijumfa vukao Sephen Curry s 29 koševa. Ubacio je 12 od 24 šuta i pogodio četiri trice, dok je ostatak momčadi za tricu gađao 0-11.

"Bilo je ružno s obje strane, ali mislim da su se svi pokušavali prilagoditi stilu igre. Srećom, u drugom poluvremenu napravili smo prave prilagodbe i preuzeli kontrolu te se više nismo osvrnuli," rekao je Curry za ESPN.

Odličan je bio i Jonathan Kuminga s 28 koševa i 10 skokova. Rookie Brandin Podziemski počeo je umjesto Andrewa Wigginsa i upisao 15 koševa i 11 asistencija. Dario Šarić je za Warriorse igrao četiri minuta ubacivši tri koša, uz šut iz igre 1-3, te 1-1 s linije slobodnih bacanja.

Na suprotnoj strani šest igrača je upisalo dvoznamenkasti broj koševa. Cam Thomas je predvodio Netse s 18 koševa, ali uz skorman šut 4-21 iz igre, pri čemu je za tricu imao 0-6. Nic Claxton je dodao 15 koševa i rekordnih sedam blokada u karijeri prije nego što je isključen zbog dva namjernba prekršaja na Podziemskom 4:59 minute prije kraja.

Golden State se trenutačno nalazi na 12. mjestu Zapada s 22 pobjede i 25 poraza, dok su Netsi 11. na Istoku s 20 pobjeda i 29 poraza.

U susretu sa čak 293 koša, LA Clippersi su na gostovanju porazili Atlantu 149-144.

Bila je to šesta pobjeda uz jedan poraz Clippersa na dvotjednoj gostujućoj 'turneji', dok su Hawksi prekinuli niz od četiri pobjede.

"Imati učinak 6-1 protiv kalibra momčadi s kojima smo igrali na ovom putovanju, nije bilo lako. Znali smo i da će večeras biti teško," kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Kawhi Leonard je predvodio momčad iz Los Angelesa s 36 koševa, uključujući 11 u posljednjoj četvrtini, dok je James Harden dodao 30 koševa, 10 asistencija i osam skokova, a Paul George 18 koševa. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac nije nastupio zbog ozljede.

Na drugoj strani najefikasniji su bili De'Andre Hunter s 27, Trae Young s 25, te Dejounte Murray s 21 košem.

Clippersi sa skorom 34-15 drže treće mjesto na Zapadu, dok je Atlanta deseta na Istoku s 22 pobjede i 28 pobjeda.

Uspješna je bila i druga momčad iz Los Angelesa, Lakersi su na gostovanju porazili Charlotte 124-118.

Anthony Davis je predvodio pobjednički sastav sa svojim trećim triple-double učinkom u karijeri, upisao je 26 koševa, 15 skokova i 11 asistencija. D'Angelo Russell je zabio 28 koševa, a LeBron James 26 koševa uz sedam asistencija za Lakerse koji su deveti na Zapadu sa 27-25.

Kod Hornetsa, koji su upisali 39. poraz sezone uz svega 10 pobjeda, istaknuli su se Miles Bridges s učinkom karijere od 41 koša, dok je novak Brandon Miller postigao 33 koša uz pet trica.

New Orleans Pelicansi su na "krilima" Brandona Ingrama pobijedili Toronto Raptorse 138-100.

Ingram je zavšio utakmicu s 41 košem, devet asistencija i šest skokova. Ingram je pritom pogodio osam trica iz 11 pokušaja. CJ McCollum je dodao 20 koševa, Zion Williamson 16 koševa, dok je Jonas Valanciunas imao 10 koševa i 12 skokova. Raptorse su predvodili Gradey Dick s 22 koša, Scottie Barnes ubacio je 17, a Jakob Poeltl 14 koševa uz devet skokova. Plicansi su sedmi na Zapadu (29-21), a Raptorsi 12. na Istoku (17-33).