nba liga

Skroman učinak Žižića, Dončić mučio LeBrona, ali nije mu oteo pobjedu

01.12.2018 u 09:57

Boston Celtics su sinoć kod kuće uvjerljivo sa 128-95 svladali Cleveland Cavalierse, a hrvatski košarkaš Ante Žižić je u 20 minuta na terenu zabio pet koševa (šut iz igre 2/5) i upisao dva skoka.

Kyrie Irving je za pobjedu Celticsa zabio 29 koševa i tome pridodao četiri skoka i isto toliko asistencija.

Visoku pobjedu su sinoć upisali i Houston Rockets koji su sa 136-105 bili bolji od San Antonio Spursa. Do pobjede ih je predvodio Clint Capela sa 27 koševa i 12 skokova.

Los Angeles Lakers su sa 114-103 pobijedili Dallas Maverickse, a LeBron James je ubacio 28 koševa. Lakers su nadoknadili dvoznamenkasti zaostatak iz prvog poluvremena za svoju drugu pobjedu zaredom. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Najbolji kod Mavericksa bio je Harrison Barnes sa 29 ubačaja.

Luka Dončić se u ovoj utakmici istaknuo dvostrukom blokadom za LeBronom, ali američki velikan na kraju je izašao kao pobjednik.

Memphis Grizzlies su do pobjede protiv Brooklyn Netsa stigli tek nakon produžetaka, slavili su sa 131-125. Mike Conley je bio najučinkovitiji igrač Memphisa sa 37 koševa, a 13 ih je zabio u produžecima. Rookie Jaren Jackson je dodao 36 koševa, uključujući i tricu 15.9 sekundi prije kraja regularnog dijela za izjednačenje 111-111 nakon čega su uslijedili produžeci.

Miami Heat su sa 106-101 nadigrali New Orleans Pelicanse, prekinuvši tako niz od šest poraza na domaćem terenu. Do pobjede ih je predvodio Josh Richardson sa 20 koševa, a Pelicansima nije pomogao ni Anthony Davis sa 41 košem od čega je 19 ubacio u trećoj četvrtini.

Miami je u drugoj četvrtini imao prednost od čak 31 koš i uspio je zadržati vodstvo i okončati utakmicu pobjedom kojom je prekinut najdulji niz poraza na domaćem terenu od 2008. New Orleans se najviše približio na tri koša zaostatka pred kraj zadnje četvrtine.

Denver Nuggets su u gostima sa 113-112 pobijedili Portland Trail Blazerse, Gary Harris je zabio 27 koševa, Paul Millsap 22 uz deset skokova i Nikola Jokić 15 za pobjedničku momčad. CJ McCollum je ubacio 33 koša, ali je promašio šut na zvuk sirene i Trail Blazersi su upisali šesti poraz u devet utakmica.

Philadelphia 76ers su sa 123-98 bili bolji od Washington Wizardsa, a Joel Embiid je sa 16 koševa i 15 skokova stigao do svog 22. double-doublea ove sezone. Kod Wizardsa najbolji je bio Bradley Beal sa 19 ubačaja.

Utah Jazz su u gostima sa 119-111 nadigrali Charlotte Hornetse, a najbolji strijelac utakmice bio je Donovan Mitchell sa 30 koševa.

Russell Westbrook je zabio 23 koša i nedostajao mu je jedan skok da upiše drugi triple-double zaredom u pobjedi Oklahoma City Thundera nad Atlanta Hawksima 124-109. Westbrook je upisao još devet skokova i deset asistencija za Oklahomu.

Detroit Pistons su sa 107-88 bili bolji od Chicago Bullsa i to im je četvrta uzastopna pobjeda. Blake Griffin je zabio 20 koševa uz 10 skokova i pet asistencija a isti broj ubačaja je imao i Reggie Jackson. Rookie Wendell Carter Jr. je predvodio Bullse, kojima je ovo peti poraz zaredom, sa 28 koševa.

Orlando Magic su sa 99-85 pobijedili domaće Phoenix Sunse. Nikola Vučević je ubacio 25 koševa uz 15 skokova za Magic, a Deandre Ayton je bio najbolji kod Phoenixa sa 19 koševa. Dragan Bender nije ulazio u igru za Sunse.