NBA LIGA

Hezonja najbolji igrač u porazu Knicksa, Šarić i Minnesota slavili

29.11.2018 u 10:38

Mario Hezonja je sinoć odigrao odličnu utakmicu, prvi put otkako je u prvoj postavi New York Knicksa i zajedno s Enesom Kanterom bio je najbolji strijelac sa 17 koševa iako je njegova momčad poražena na gostovanju u Philadelphiji.

Philadelphia 76ersi su sa 117:91 pobijedili gostujuće Knickse, a Hezonja je u 20 minuta na terenu zabio 17 koševa (šut iz igre 7/15, trice 2/6) i upisao pet skokova, jednu asistenciju i četiri ukradene lopte. Kanter je također ubacio 17 koševa i tome je dodao šest skokova.

Kod Philadelphije najbolji je bio kamerunski centar Joel Embiid sa 26 koševa, 14 skokova i sedam asistencija.

Solidan učinak sinoć je upisao Dario Šarić čiji su Minnesota Timberwolves kod kuće s visokih 128-89 pobijedili San Antonio Spurse. Šarić je odigrao 17 minuta za Minnesotu i upisao je deset koševa (šut iz igre 4/8, trice 2/4) i šest skokova. Robert Covington je predvodio domaću momčad sa 21 ubačajem.

Minnesota je preuzela kontrolu nad igrom u drugoj četvrtini kada je nadigrala Spurse sa 29-9, a na poluvremenu već ima prednost od 23 koša. Nakon treće četvrtine Timberwolves vode sa 92-58 i ne ispuštaju prednost iz ruku do kraja. Video sažetke NBA utakmica pogledajte OVDJE.

Oklahoma City Thunder su sa 100-83 bili bolji od gostujućih Cleveland Cavaliersa, a Ante Žižić je u 13 minuta na terenu ostao bez pogodaka, promašio je sva četiri pokušaja za šut. No, upisao je pet skokova i jednu asistenciju. Oklahomu je predvodio Russell Westbrook koji je stigao do svog 107. triple-doublea u karijeri sa 23 koša, 19 skokova i 15 asistencija. S ovim učinkom Westbrook se izjednačio na trećem mjestu po broju triple-doubleova u karijeri s Jasonom Kiddom, iza Oscara Robertsona (181) i Magica Johnsona (138).

Portland Trail Blazers su sa 115-112 bili bolji od gostujućih Orlando Magica, a Damian Lillard je ubacio 41 koš i postavio rekord franšize s deset trica pogođenih na jednoj utakmici.

Los Angeles Clippers su kod kuće sa 115-99 nadigrali Phoenix Sunse i tako se izjednačili na prvom mjestu Zapadne konferencije s Denver Nuggetsima.

Danilo Gallinari je za pobjedu zabio 28 koševa i tome pridodao deset skokova.

Devin Booker je bio najbolji u redovima Phoenixa sa 23 koša, a Elie Okobo je dodao 19. Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix.