RUKOMET - SEHA LIGA

Sjajni Zagreb u Varaždinu srušio jaki Vardar

13.12.2016 u 19:17

U odgođenom susretu 11. kola regionalne SEHA lige, rukometaši PPD Zagreba pobijedili su u Varaždinu vodeći Vardar 28:26 i probili se na drugu poziciju na ljestvici

Hrvatski prvak je prije tri dana u Varaždinu prvi put nakon 16 godina pobijedio mađarski Veszprem (27:23), a odličnu formu je potvrdio i protiv vodeće momčadi SEHA lige.

Baš kao i protiv Veszprema, Zagrebaši su odlično otvorili utakmicu. Nakon 15 minuta igre PPD Zagreb je imao četiri gola prednosti (10:6), a u 28. minuti i najveću prednost u prvom poluvremenu plus šest (15:9). Na odmor se otišlo s lijepih pet golova prednosti (16:11).

Momčad Silvija Ivandije i u nastavku je nastavila s dobrom igrom. U 38. minuti Zagreb je prvi put stigao do sedam golova prednosti (21:14) što je bila najveća prednost tijekom utakmice. Zagreb je +7 imao u još dva navrata (23:16, 24:17)... U samoj završnici igrači hrvatskog prvaka su skinuli 'nogu s gasa' i do kraja utakmice Vardar je ublažio poraz.

Bio je to već treći međusobni susret PPD Zagreba i Vardara ove sezone i druga pobjeda Zagreba koji je susretu B skupine Lige prvaka u zagrebačkoj Areni slavio 28:27, dok je makedonski sastav u 2. kolu SEHA lige u Skoplju bio bolji 32:31.
Upravo će Vardar biti idući suparnika Zagreba u Ligi prvaka, a snage će odmjeriti 11. veljače 2017. u Skoplju.

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bili su Dobrivoje Marković sa sedam golova i Josip Valčić s pet golova, dok su Stefan Vujić, DarkoCingesar i Igor Vori dodali po tri gola, a Ivan Stevanović imao je devet obrana. U redovima makedonskog sastava najefikasniji su bili hrvatski rukometaši Igor Karačić i Ivan Čupić s po četiri gola, koliko je zabio i Vuko Borozan. Naš Luka Cindrić je dodao tri gola.