• Objavljeno 16.02.2011 u 19:08
Jug - Budva

Jug - Budva

Izvor: Pixsell / Autor: Grgo Jelavić / PIXSELL

U srijedu su u vaterpolskoj Euroligi sva tri hrvatska predstavnika morala u bazen. Prvo je svoj posao odlično obavio Jug, koji je svladao Budvu 10:6 (2:2, 4:1, 1:3, 3:0)

U prvom kolu drugog kruga najjačeg vaterpolo natjecanja Dubrovčani su nastavili pobjednički niz. U Gružu je pao rival iz Jadranske lige – crnogorska Budva.

Gosti su se držali prvu četvrtinu koja je završila neodlučeno, a u drugih osam minuta domaćin je nadigrao družinu Veselina Krivokapića i sa 6:3 otišao na odmor.

Crnogorci nisu bili slomljeni te su se u trećoj četvrtini primakli na samo gol zaostatka (7:6) i tako malo zakuhali završnicu. No jugaši su stvari vratili na mjesto s tri gola u nizu (10:6) te stigli do sedme pobjede u isto toliko utakmica u Euroligi.

Strijelci za Jug su bili S. Sukno (3), Sutić (3), Joković (2), Bušlje (1) i Obradović (1), a Nižić je imao devet obrana. Kod Budve su najefikasniji bili Pasković i Danilović sa po dva gola.

JUG CO - BUDVA 10:6

DUBROVNIK. Plivalište Gruž - 500 gledatelja; Suci: Gyorgy Kan (Mađarska) i Vasileiou Nikolaos (Grčka)
Jug: Nižić, Vranješ, Sutić 3, S. Sukno 3, Joković 2, Seman, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Šutalo.
Budva: Šefik, Petrović 1, Bašić, Danilović 2, Boyd, Tičić, Pejaković, Pasković 2, Vukčević, Žanetić 1, Miković, Jokić, Lazović.
Peterci: Jug CO: 2 /2, Budva: 2 / 1
Igrač više: Jug CO: 11/4, Budva 7/2