LIGA PRVAKA

Sjajni golovi pljuštali diljem Europe, favoriti bez milosti!

27.11.2013 u 20:39

U dvobojima drugog dana 5. kola nogometne Lige prvaka do očekivanih su pobjeda stigli svi favoriti uključujući i Šahtar Srne i Eduarda koji je ostao u igri za prolazak dalje...

Skupina A

Bayer L- Manchester U. 0:5 (Valencia 22, Smalling 30, 77, Evans 66, Nani 88)
Šahtar D. – Sociedad 4:0 (Luiz Adriano 37, Texeira 48, Costa 68, 87)

Skupina B

Real M. - Galatasaray 4:1 (Bale 37, Arbeloa 52, Di Maria 63, Isco 81 /Bulut 38)
Juventus – Kopenhagen 3:1 (Vidal 29, 60, 63 / Mellberg 56)

Skupina C

Anderlecht – Benfica 2:3 (Mbemba 18, Bruno 77 / Matić 34, Mbemba a.g. 52, Rodrigo 90)
PSG – Olympiakos 2:1 (Ibrahimović 7, Cavani 90 / Manolas 80)

Skupina D

Manchester C. – Plzen 4:2 (Aguero 33, Nasri 65, Negredo 78, Džeko 89 / Horava 43, Tecl 69)
CSKA M. - Bayern 1:3 (Honda 62-11m / Robben 17, Götze 56, Müller 65-11m)

Razvoj utakmica:

Kraj -
iznimno efikasno kolo Lige prvaka! Svi su favoriti stigli do pobjeda, Šahtar i Benfica probudili nadu u prolazak dalje, a Juventus došao u odličnu poziciju uoči zadnjeg kola

PSG - OLYMPIAKOS 2:1 (Cavani 90)
90' - veliki preokret u skupini C, Cavani je doveo PSG u vodstvo, Benfica je povela kod Anderlechta u istoj minuti i odjednom Olympiakos više nije siguran u prolazak dalje

MANCITY - PLZEN 4:2 (Džeko 89)
89' - Džeko potvrđuje pobjedu Cityja koji ostaje u utrci za prvim mjestom u skupini s Bayernom, ali samo teoretski

ŠAHTAR - SOCIEDAD 4:0 (Douglas Costa 87)
87' - glavom nakon akcije u kojoj su sudjelovali Taison i Darijo Srna pogodak je zabio Douglas Costa, Šahtar iznimno uvjerljiv!

REAL M. - GALATASARAY 4:1 (Isco 81)

81' - prijeti gostima novo poniženje, kao i u prvom dvoboju, ali ovaj put s igračem više...strijelac četvrtog gola za Real bio je Isco

PSG - OLYMPIACOS 1:1 (Manolas 80)
80' - Grci prijete iznenađenjem! Zabio je Manolas iz gužve nakon kornera i Olympiacos je blizu iznenađenju u Parizu, ali i blizu prolasku dalje

MANCITY - PLZEN 3:2 (Negredo 78)
78' - City je i treći put poveo zahvaljujući Negredu, koji je zabio iz blizine na dodavanje Navasa, hoće li i ovaj put odgovoriti Plzen?

BAYER - MANUTD 0:4 (Evans 66, Smalling 70)
- pljušte golovi diljem Europe...United je dotukao Bayer s još dva pogotka, strijelaci su bili Evans i Smalling

MANCITY - PLZEN 2:2 (Nasri 63 / Tecl 69)
- vatreno je u Manchesteru, domaći su poveli zahvaljujući Nasriju, ali odmah je stigao odgovor Čeha

ŠAHTAR - SOCIEDAD 3:0 (Douglas Costa 68)

68' - golčina u Donjecku! Douglas Costa je iskosa silovitim udarcem pogodio bliže rašlje i dvoboj je riješen

REAL M. - GALATASARAY 3:1 (Di Maria 63)
63' - Real je sve riješio protiv gostiju, Di Maria je dotukao Galatasaray

JUVENTUS - KOPENHAGEN 3:1 (Vidal 60, 63 / Mellberg 56)
56' - veliko iznenađenje u Torinu! Kopenhagen se vratio u utakmicu zahvaljujući iskusnom Mellbergu, koji je zabio u gužvi nakon ubacivanja sa strane. Šveđanin je potpuno zakomplicirao skupinu B

60' - brzo je uzvratio Juventus i to ponovo golom iz penala Artura Vidala. Zanimljivo, skrivio ga je Mellberg

63' - novi pogodak Juventusa! Hattrick Artura Vidala! Glavom je lobao gostujućeg golmana i tako kompletirao odličnu večer
...
REAL M. - GALATASARAY 2:1 (Arbeloa 51)
51' - Real ponovo vodi s igračem manje! Strijelac je Arbeloa, koji se ubacio u napadačke redove i posremio dodavanje Di Marije u mrežu

...
ŠAHTAR - SOCIEDAD 2:0 (Texeira 48)
48' - čini se da je sve riješeno u Donjecku! Zabio je Alex Texeira nakon velike pogreške gostujuće obrane i tako udvostručio prednost Šahtara

Poluvrijeme - nakon 45 minuta uzbudljivo je u Madridu, čini se da je iznenađenje moguće i u Manchesteru, dok na drugim terenima favoriti grabe prema pozitivnom rezultatu

MANCITY - PLZEN 1:1 (Horava 43)
43' - iznenađenje u Manchesteru, gosti su se vratili u utakmicu pogotkom Horave. Završio je jednu kontru preciznim udarcem s dvadesetak metara

REAL M. - GALATASARAY 1:1 (Bale 37 / Bulut 38)
37' - uzbudljivo je u Madridu! Gareth Bale je doveo domaće u vodstvo, zabio je silovito iz slobodnjaka! Inače, Real ima igrača manje, u 26. minuti isključen je Sergio Ramos

38' - samo minutu kasnije Umut Bulut je uzvratio za goste! Drogba ga je genijalno proigrao i nije mu bilo teško postići pogodak!

ŠAHTAR - SOCIEDAD 1:0 (Luiz Adriano 37)
37' - gol za Šahtar! Zasluženo vodstvo nakon velike dominacije. Strijelac je bio Luiz Adriano koji je spretno od stative iz blizine poslao loptu u mrežu

...
MANCITY - PLZEN 1:0 (Aguero 33)
33' - zabio je Aguero iz kaznenog udarca, City očekivano vodi
...
ŠAHTAR - SOCIEDAD 0:0
35' - Darijo Srna iz slobodnjaka je pogodio gredu! Šahtar napada i traži vodeći pogodak...

JUVENTUS - KOPENHAGEN 1:0 (Vidal 29)
29' - došli su navijači Juventusa na svoje. Vidal je pretvorio kazneni udarac u pogodak nakon prekršaja na Pogbi i 'stara dama' korak je bliže drugom mjestu u skupini

...
BAYER - MANUTD 0:2 (Valencia 22, Smalling 30)
22' - ManUtd vodi u Leverkusenu nakon sjajne kontre i asistencije Rooneyja koji je fantastično proigrao Valenciju na drugu stativu, a njemu nije bilo teško zabiti iz blizine
30' - novi pogodak za 'crvene vragove', Smalling je udvostručio prednost gostiju, a možda i riješio utakmicu
...
PSG - OLYMPIAKOS 1:0 (Ibrahimović 7)
7' - gol za PSG! Zlatan Ibrahimović je prvi strijelac ove večeri Lige prvaka! Već sedmi pogodak Zlatana ove sezone, zabio je iz blizine na dodavanje Lucasa

...
1' - dvoboji su počeli, čeka se prvi pogodak na večernjim utakmicama drugog dana 5. kola Lige prvaka

Od skupina koje su na rasporedu ove srijede najviše uzbuđenja nude nam A i B. Manchester United ne bi si smio dopustiti poraz u Leverkusenu protiv Bayera, jer onda bi zadnje kolo protiv Šahtara odlučivalo o plasmanu u nokaut fazu. Ukrajinska pak momčad sa Srnom od prve minute traži pobjedu protiv otpisanog Sociedada koja bi joj dala velike izglede za prolazak dalje.

U skupini pak B Juventus mora pobijediti Kopenhagen ako želi preuzeti drugo mjesto, a ii u tom će slučaju biti vatreno u zadnjem kolu kod Galatasarayja. Turci pak želi izbjeći težak poraz protiv Reala kakav su već doživjeli u prvom kolu.

U preostalim grupama Benfica hvata zadnji vlak za prolazak dalje, a Manchester Citya želi nastaviti mrtvu trku s Bayernom koji je ranije pobijedio CSKA u Moskvi.

Kako i gdje sve gledati Ligu prvaka

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Korisnici usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) također mogu utakmice gledati na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalaze na putu. Više informacija potražite OVDJE