EUROLIGA

Simon odličan protiv Maccabija, Partizan 'ostao živ'

05.12.2013 u 23:22

Košarkaši Maccabija svladali su u Tel Avivu Lokomotiv iz Kubana 75-73 u ogledu velikih preokreta u zadnjoj četvrtini, u 8. kolu D skupine Eurolige

Domaćini su u zadnju četvrtinu ušli s vodstvom od 10 koševa razlike, činilo se da kontroliraju utakmicu, ali su gosti serijom 20-2 stigli do vodstva 73-67. Ipak, domaćin se vratio s tricama, te je bio prisebniji i sretniji u završnici. Lokomotiv je, tako, oba dosadašnja poraza u D skupini pretrpio baš od Maccabija.

Krunoslav Simon je u gostujućem sastavu ubacio 15 poena u 30 minuta igre. Šutirao je 2-4 za dva poena, 3-6 trice i 2-4 slobodna bacanja. Promašio je dva važna bacanja u zadnjoj minuti. Dodao je 4 skoka i dvije asistencije, te po dvije osvojene i izgubljene lopte.

Simon je bio drugi strijelac svoje momčadi, a prvi je bio Mantas Kalnietis sa 18 koševa, uz 7 skokova i 6 asistencija. Kod domaćina je Sofoklis Schortsanitis postigao 15, a David Blu 13 koševa.

Maccabi i Lokomotiv predvode skupinu s omjerom 6-2.

Partizan je u beogradskoj Areni u derbiju začelja pobijedio Budiveljnik 76-61. Partizan je ostvario drugu pobjedu u natjecanju i ostao u igri za TOP16, Budiveljnik je ostao na jednoj i bez izgleda.

Real Madrid i dvostruki prvak Europe u protekle dvije sezone, grčki Olympiacos, i dalje su bez poraza ove sezone u Euroligi. Real Madrid je bez problema ostvario osmu uzastopnu pobjedu slavljem u Milanu kod Emporio Armanija 78-71 uz 16 koševa Rudyja Fernandeza. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper u 10 minuta igre u momčadi Reala nije se upisao u strijelce. Promašio je jedan šut za dva poena i upisao jednu asistenciju. Kod domaćine je najbolji strijelac bio Gentile s 14 koševa.

Strasbourg je kod kuće svladao Žalgiris 77-76 pobjedničkom tricom Louisa Campbella, koji je ukupno gađao trice 5-7 za 15 poena, dok je 16 koševa postigao Ricardo Greer, uz 7 skokova i 6 asistencija. Kod gostiju je najefikasniji bio Justin Dentmon sa 18 koševa.

Montepaschi je u Sieni pobijedio Zielonu Goru 60-59 u C skupini zahvaljujući trici koju je Jeff Viggiano ubacio sekundu prije kraja ogleda. Galatasaray je u Istanbulu svladao Unicaju 78-70 uz 22 poena i 5 asistencija Carlosa Aroya.

Utakmicu večeri, u sklopu C skupine, odigrali su domaći Bayern i branitelj naslova Olympiacos. Slavio je grčki sastav 105-103, iako je mogao i lakše dobiti. No, Olympiacos je u samoj je završnici umalo upropastio naizgled sigurno vodstvo, pa je čak Schaffartzik u zadnjoj sekundi imao relativno otvoreni šut za tri poena za pobjedu domaćina, ali je promašio! Gađao je trice 5-8, ukupno je postigao 21 koš, ali najvažniji šut na utakmici nije pogodio. Delaney je ubacio 22 poena za Bavarce, a kod gostiju su najbolji bili Perperoglou s 25 koševa i Spanoulis s 24.

Inače, Bayern je pogodio 15 od 30 trica, a Olympiacos 14 od 31.

Euroliga, 8. kolo: Skupina A:

Partizan – Budivelnik 76-61
Redoslijed: 1. Fenerbahçe 6-1 (-1), 2. Barcelona 5-2 (-1), 3. CSKA 5-2 (-1), 4. Nanterre 3-4 (-1), 5. Partizan 2-6, 6. Budiveljnik 1-7

Skupina B:

Emporio Armani – Real Madrid 71-78
Strasbourg – Žalgiris 77-76
Redoslijed: 1. Real Marid 8-0, 2. Anadolu Efes 4-3 (-1), 3. Emporio Armani 4-4, 4. Žalgiris 3-5, 5. Brose Baskets 2-5 (-1), 6. Strasbourg 2-6

Skupina C:

Montepaschi Siena – Zielona Gora 60-59
Galatasaray – Unicaja 78-70
Bayern – Olympiacos 103-105
Redoslijed: 1. Olympiacos 8-0, 2. Galatasaray 5-3, 3. Bayern 3-5, 4. Montepaschi 3-5, 5. Unicaja 3-5, 6. Zielona Gora 2-6

Skupina D:

Maccabi – Lokomotiv Kuban 75-73
Redoslijed: 1. Maccabi 6-2, 2. Lokomotiv Kuban 6-2, 3. Laboral Kutxa 4-3 (-1), 4. Panathinaikos 3-4 (-1), 5. Crvena Zvezda 2-5 (-1), 6. Lietuvos Rytas 1-6 (-1)