PANATHINAIKOS BOLJI

Simon i Žorić solidni u porazu Unicaje u Ateni

10.01.2013 u 22:15

Košarkaši Panathinaikosa svladali su u Ateni momčad Unicaje 78-73 u 3. kolu E skupine Eurolige.

Gostujuća momčad, koju vodi naš Jasmin Repeša, imala je u dva navrata početkom zadnje četvrtine prednost od četiri koša razlike, ali ipak nije uspjela kreirati iznenađenje i pobijediti favoriziranog domaćina.

Zelene iz Atene predvodio je James Gist sa 17 koševa i 4 skoka. Naš Roko Ukić postigao je 5 poena u 19 minuta igre, te dodao 4 asistencije i jedan skok. Šutirao je 1-4 za dva poena, 0-1 za tri i 3-5 slobodna bacanja.

U momčadi iz Malage je najbolji strijelac bio Earl Calloway s 14 koševa, dok su hrvatski reprezentativci Krunoslav Simon i Luka Žorić ubacili po 11 koševa, kao i Andy Panko.

Krunoslav Simon je odigrao 18 minuta. Gađao je 2-3 dvice, 1-6 trice i 4-4 slobodna bacanja. Dodao je tri skoka i jednu asistenciju, uz jednu izgubljenu loptu. U samoj završnici je promašio tricu koja je njegovoj momčadi mogla donijeti izjednačenje, možda i odlazak u produžetak.

Luka Žorić je proveo 23 minute na parketu. Šutirao je 4-8 za dva poena i 3-5 iz slobodnih bacanja. Imao je pet skokova i tri izgubljene lopte.

Panathinaikos je upisao drugu pobjedu u E skupini, a Unicaja drugi poraz. Slavlje domaćina pokvarila je ozljeda Dimitrisa Diamantidisa (6 koševa, 8 asistencija), koji je uganuo desni gležanj sredinom zadnje četvrtine. Dvoranu je napustio šepajući na jednoj nozi.

Zanimljivo je spomenuti da je ovo bila čak 17. međusobna utakmica ovih klubova u Euroligi, računajući od sezone 2002/03. Panathinaikos je u tom periodu imao puno više uspjeha, ovo mu je bila 13. pobjeda, dok je Unicaja slavila samo četiri puta.