POGLEDAJTE GOLOVE

Siloviti Slaven u Koprivnici lako utišao pjesnike

01.03.2016 u 18:49

Dvobojem Slavena Belupa i Zagreba u Koprivnici otpočelo je 25. kolo MAXtv Prve lige, jedno od dva proljetna koje će se igrati usred tjedna

Zagreb je u dosadašnja 24 kola upisao samo jednu pobjedu, i to upravo protiv Koprivničana u prošlom krugu natjecanja. Iza njih je nastavak tog nakratko prekinutog neslavnog niza, a nakon nove pobjede Slavena rezultatom 3:0 sve je izvjesniji drugoligaški status pjesnika u idućoj sezoni. Domaćin se pak s novim bodovima dodatno udaljio od najugroženije (poredak na dnu teksta) ligaške zone.

Medićev sastav zapravo je akpitulirao već nakon 15 odigranih minuta. Toliko je trebalo strijelcima Ejupiju i Deliću sa suigračima da dovedu domaće do prednosti 2:0 i stvore si daleko lakšu poziciju za nastavak susreta.

Već u idućih 20 minuta došla je i konačna odluka. Strijelcima se pridružio i Filip Ozobić u 32. minuti, a malo ranije Ejupi je s bijele točke propustio postati dvostrukim strijelcem. Bilo je to jednosmjerno poluvrijeme u kojem je domaćin pokazao višu razinu kvalitete i bolju formu.

Nemoćni Zagreb trebao je dobiti kazneni udarac kojim bi barem malo zakomplicirao situaciju, no nije dosuđen i nastavile su se 'muke po pjesnicima'. Slaven je imao priliku upisati i uvjerljiviju pobjedu, no vratar Livaković do kraja dvoboja više nije svladan, Savić je usamljen u kontri u završnici pogodio stativu i rezultat je ostao 3:0.

Belupo već u nedjelju u Koprivnici dočekuje vodeći Dinamo, dok će Zagreb nesretnu sudbinu pokušati promineniti u subotu kada su domaćini 'podstanarima' Lokomotivi.