puljić zabio četiri gola

Silovita Rijeka utrpala Interu sedam golova i odgodila Dinamovu proslavu titule

13.04.2019 u 20:49

Nogometaši Rijeke ove subote u 29. kolu HT Prve lige s uvjerljivih 7:0 svladali su Inter te tako matematički ostali u igri za osvajanje titule prvaka. Barem do sljedećeg petka...

Bišćanova družina nije dopustila Dinamovim nogometašima da već ove subote proslave obranu naslova prvaka. Nadali su se 'modri' posrtaju prvog pratitelja na ljestvici koji bi sve riješio, ali on se nije dogodio na Rujevici. Dapače, Riječani su potpuno nadigrali Toplakov Inter i napunili mu mrežu do vrha.

• +3
HT Prva liga, 29. kolo: Rijeka - Inter Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Gosti iz Zaprešića koji uoči završnice sezone nisu pretjerano ugroženi u borbi za opstanak držali su se do 27. minute, a onda je jednu pogrešku obrane iskoristio Tibor Halilović koji je s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem svladao Kelavu.

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 41. minuti, kada je obrana Intera opet pogriješila, a u nastavku akcije dvojbeno igranje rukom Jasmina Čelikovića sudac Ivan Vučković kaznio je penalom te isključujućim drugim žutim kartonom za gostujućeg braniča. Ivan Kelava obranio je udarac s bijele točke Puljiću, ali nije uspio zaustaviti i drugi udarac riječkog napadača nakon odbijene lopte.

Tri minute kasnije Bosec je srušio Acostyja u kaznenom prostoru, a ovaj put Puljić je zabio iz prvog pokušaja.

U nastavku susreta Inter s igračem manje primio je još četiri gola. U 48. minuti poentirao je Acosty nakon kornera.

U 58. minuti za najljepši pogodak na susretu pobrinuo se Domagoj Pavičić koji je poentirao preciznim dalekometnim priniznim udarcem s dvadesetak metara.

U 88. minuti hat-trick je kompletirao Jakov Puljić nakon što ga je idealnom loptom pronašao Kvržić.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Puljić je glavom zabio svoj četvrti gol za konačnih 7:0. Izjednačio se s 14 zabijenih golova s Marićem na vrhu ljestvice strijelaca.

Na ljestvici HT Prve lige Rijeka je učvrstila drugo mjesto i matematički ostala u igri za titulu, no još uvijek zaostaje 20 bodova za Dinamom koji u petak protiv Slaven Belupa ima priliku sve napokon riješiti...

HT Prva liga, 29. kolo:

Rijeka – Inter 7:0 (Halilović 27, Puljić 41, 44, Acosty 48, 88, 90+1, Pavičić 58)

Istra 1961-Dinamo Zagreb0:4
Rijeka-Inter Zaprešić7:0