ht prva liga - 28. kolo

Inter preokretom u golijadi svladao Lokomotivu i 'zakočio' je na putu prema Europi

06.04.2019 u 17:55

U prvoj utakmici 28. kola Hrvatski telekom Prve lige, zaprešićki Inter je na svom terenu svladao Lokomotivu 3:2

U zanimljivoj, sadržajnoj i što je najvažnije, uatkmici s pet golova, u kojoj su obje momčadi imale svoje motive, Inter je osvojio tri važna boda protiv Lokomotive.

Zaprešićani se bore za ostanak među hrvatskim prvoligašima, tako da su mu ova tri boda bila itetkako važna. No, do njih je stigao uz puno muke.

Jer Lokomotiva je već u šestoj minuti stigla u vodstvo. Lecjaks je ubacio s lijeve strane, a Kristijan Jakić uspio je svladati Matkovića.

• +10
Hrvatski telekom prva liga, 28. kolo, NK Inter - NK Lokomotiva Izvor: Cropix / Autor: Ranko Suvar / CROPIX

No, radost gostiju nije dugo tjala. tek četiri minute, jer nakon Čelikovićeva ubačaja, Serderov je glavom pogodio za 1:1.

Nakon toga vidjeli smo ravnopravnu igru, bez izglednijih prigoda. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, Ivanušec je udarcem s ruba 16-erca, uz minimalnu pomoć, odnosno nakon laganog dodirivanja lopte od strane Boseca, pogodio 'malu mrežicu' za vodstvo 'lokosa' 2:1.

U nastavku dvoboja Inter je pokušavao doći do izjednačenja, a taj trud napaltio je u 73. minuti kada je Karlo Muhar, nakon ubačaja iz kuta, ali i gužve, pogodio za 2:2.

U samoj završnici bilo je dodatnih uzbuđenja. Fran Mlinar rukama je s leđa lagano dodirnuo Boseca, ovaj je pao a sudac Vidulin pokazao je penal, s time da je Mlinaru pokazao i drugi žuti karton. Precizan s bijele točke bio je Postonjski, što je Interu donijelo i prednost od 3:2.

Iako s igračem manje, 'lokosi' su u završnici sve karte bacili na napad, čak su i bili blizu trećeg gola, ali na kraju je Inter uzeo tri boda. I preskočio Slaven Belupo na tablici, te uplovio u 'mirnije vode'.

Inter ZaprešićLokomotiva3:2
GoricaRijeka1:0