TRIJUMF U PULI

Dinamo na krilima Oršića i Olma pregazio Istru, proslava titule nikad bliže

13.04.2019 u 18:19

Nogometaši Dinama pobijedili su u 29. kolu HT Prve lige ove subote protiv Istre u gostima rezultatom 4:0, zahvaljujući golu i asistenciji Mislava Oršića te dva pogotka Danija Olma...

Dinamova 20. titula prvaka Hrvatske ne može biti bliže. Nakon trijumfa protiv Istre ove subote 'modri' su se približili na milimetar od velikog slavlja koje bi se moglo dogoditi sljedećeg petka nakon utakmice protiv Slaven Belupa.

• +5
HT Prva liga, 29. kolo: Istra - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Momčad Nenada Bjelice koja je ove sezone upisala tek jedan poraz u domaćem prvenstvu u Puli nije imala nikakvih problema protiv domaćina koji se zaista muči iz kola u kolo, a nije pomogao niti novi trener Igor Cvitanović.

'Modri' su dominirali na travnjaku od samog početka, a svoj trenutak dočekali su u 20. minuti, kada je Mislav Oršić s lijeve strane preciznom loptom pronašao kapetana Arijana Ademija kojem iz blizine nije bilo teško svladala golmana Čondrića.

Oršić se u 44. minuti pobrinuo za najlukaviji potez utakmice, a asistenciji je dodao i pogodak. Opet je sjurnuo lijevom stranom, a kad je Josip Čondrić pomislio da će ubaciti u sredinu i izašao sa svoje gol linije, ofenzivac 'modrih' samo mu je poslao loptu u praznu mrežu.

U 65. minuti Dinamo je postigao i treći pogodak. Ovaj put iskosa je vratara Istre nakon duge solo akcije iznenadio Dani Olmo sjajnim dalekometnim udarcem.

U 73. minuti Dani Olmo na asistenciju Stojanovića zabio je svoj drugi pogodak na susretu i zaokružio impresivnu pobjedu.

Bila je to 24. pobjeda 'modrih' iz 29 odigranih utakmica, a s obzirom na ogromnu prednost ispred rivala, naslov više ne može pobjeći iz Maksimira. Sve je spremno za proslavu...