VATERPOLO

Šibenik čeka Kazan, Olympic i Lodz

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 13.08.2009 18:34
  • Objavljeno 13.08.2009 u 18:28
Hrvoje Brlečić, vaterpolo Šibenik - Brescia

Hrvoje Brlečić, vaterpolo Šibenik - Brescia

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Ante Baranić

U Beogradu su u četvrtak izvučene kvalifikacijske skupine europskih vaterpolskih kupova u muškoj i ženskoj konkurenciji

Šibenik, hrvatski predstavnik u Euroligi, ugostit će na bazenu Crnica ruski Kazan, Olympic iz Nice te Lodz iz Poljske.

U Kupu LEN, Jadran će biti domaćin skupine C u Splitu, a protivnici će biti mađarski Szeged Beton, ruski Dinamo, crnogorski Val, portugalski De Paredes te engleski City of Manchester.
Primorje će svoj kvalifikacijski turnir odraditi u nizozemskom Amersfoortu, a igrat će protiv grčkog Patrasa, španjolskog CN Sabadella, nizozemskog AZ&PC Amersfoorta, francuskog Dauphin FC Ssete i irskog Belfast Wolfhoundsa.

Nakon nekoliko godina pauze, imat ćemo i predstavnika u ženskom LEN Kupu. Vaterpolistice Mladosti bit će domaćin skupini A, dok će Bura na gostovanje u Porto.

MUŠKI:

EUROLIGA (9-11. listopada 2009.

SKUPINA A - Šibenik
VK ŠIBENIK (HRV), Sintez Kazan (Rus), Olympic Nice (Fra), LSTW Lodz (Polj)

SKUPINA B - Marseille
Honved (Mađ), CN Marseille (Fra), ASC Duisburg (Njem), WC Tirol (Aut)

SKUPINA C - Berlin
BRIXIA Leonessa Nuoto (Ita), Spandau 04 Berlin (Njem), CSM Frigoconstruct Oradea (Rum), Rokawa Koper (Slo), PVK Rabotnički (Mak)

GRUPA D - Košice
VK Niš (Srb), Vouliagmeni (Grč), CH Hornets Košice (Slk), De Portinado (Por), Galatasaray (Tur)

KUP LEN (23-25. listopada 2009)

SKUPINA A - Montpellier
FTC Budimpešta (Mađ), RN Savona (Ita), Akademija Cattaro (CG), Dinamo Bukurešt (Rum), Montpellier WPC (Fra), Fremm ODENSE (Dan)

SKUPINA B - Mataro
Panathinaikos (Grč), CN Mataro (Špa), RN Sori (Ita), Schuurman BRC (Niz), Ilyichevets Matiupol (Ukr), Zvulum (Izr), CSK VMF Moskva (Rus)

SKUPINA C - Split
Szeged Beton (Mađ), Dinamo Moskva (Rus), Jadran Split (Hrv), PVK Val (CG), De Paredes (Por), City of Manchester (VB)

SKUPINA D - Amersfoort
NE Patras (Grč), CN Sabadell (Špa), Primorje Rijeka (Hrv), AZ&PC Amersfoort (Niz), Dauphin FC Ssete (Fra), Belfast Wolfhounds (Irs)

ŽENE:

Kup LEN (4-5. prosinca 2009)

SKUPINA A - Zagreb
CN Mediterrani Barcelona (Špa), Taš 2000 (Srb), London Penguin (VB), HAVK Mladost Zagreb (Hrv)

SKUPINA B - Siracusa
Widex Donk Gouda (Niz), CC Ortigia Siracus (Ita), City of Sheffield (GB), Union St Bruno Bordeaux (Fra)

SKUPINA C - Porto
ZVL Leiden (Niz), GS Plebiscito Padova (Ita), SV Wuppertal Neuenhof (Njem), Clube Fluvial Portuense (Por), VK Bura (Hrv)

SKUPINA D - Mataro
CN Mataro (Špa), KKPVR Vračar (Srb), Hohenlimburger SV (Njem), University of Lille (Fra)

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi